poniedziałek, 20 maja, 2024

Czytam sobie w bibliotece i jest super!

0
Czytam sobie w bibliotece i jest super!
Udostępnij:

Podróż na Księżyc, pełna emocji misja badawcza, a wszystko w obiektywie kamery filmowej – dzieci z Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle były uczestnikami niezwykłej przygody. 12 czerwca wzięły udział w pilotażowych warsztatach ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Zajęcia zostały nagrane i będą wykorzystane w filmie instruktażowym dla uczestników akcji.

„Czytam sobie w bibliotece” to projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwa Egmont, dzięki któremu 900 bibliotek w Polsce otrzyma książki wraz ze scenariuszami i materiałami do zajęć, a wszystko po to, aby zachęcić najmłodszych do czytania i pomóc bibliotekom wzbogacić program działań animacyjnych inspirowanych literaturą.

Dzieci z MBP w Jaśle wraz z prowadzącą warsztaty Dorotą Woźnicą przetestowały jedną z projektowych propozycji zajęć i wraz z bohaterami książki Ewy Nowak „Apollo 11” i scenariusza Katarzyny Zabłockiej „Księżyc na tapetę” udały się w podróż po bibliotece, która na ten czas zamieniła się w przestrzeń kosmiczną. Emocji, doświadczeń i nowej wiedzy było co nie miara, a efekty bibliotecznej misji kosmicznej oraz kolejne zajęcia w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” poznamy jesienią.

MBP w Jaśle