wtorek, 16 sierpnia, 2022

Czytanie integruje! BIBLIOTEKArz ŚWIĘTUJE!

0
Czytanie integruje! BIBLIOTEKArz ŚWIĘTUJE!
Udostępnij:

8 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego obchodzili swoje święto. Powiatowy Dzień Bibliotekarza, zainaugurował XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. 
Spotkanie w zawodowym gronie było okazją do zaprezentowania w formie multimedialnej dokonań kulturalnych i edukacyjnych bibliotek. Dyrektorzy i pracownicy bibliotek pokazali na przykładzie własnych instytucji w jaki sposób czytanie łączy poprzez różnorodność działań skierowanych do każdego – bez względu na wiek, profesję i status społeczny.

W Powiatowym Dniu Bibliotekarza wziął udział murmistrz Miasta Jasła – Andrzej Czernecki Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle Zbigniew Dranka – reprezentujący starostę jasielskiego Adama Kmiecika oraz zastępca wójta Gminy Tarnowiec – Piotr Sikora.

Goście dziękując za prezentację dokonań bibliotek publicznych powiatu i doceniając wkład bibliotekarzy, złożyli obecnym na spotkaniu życzenia.

Burmistrz nazywając jasielską bibliotekę przestrzenią dla kreatywnych zauważył, iż nie jest już tylko punktem wypożyczania książek, ale miejscem inspiracji i realizacji wielu pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

Starosta pogratulował dotychczasowych sukcesów i osiągnięć wszystkim pracownikom MBP w Jaśle, pełniącej funkcję Biblioteki Powiatowej, życząc kolejnych ciekawych pomysłów na szerzenie czytelnictwa, realizacji ciekawych projektów bibliotecznych oraz wytrwałości, uporu i energii…

Życzenia bibliotekarzom przekazała także dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zaznaczając, iż Dzień Bibliotekarza jest szansą do promowania bibliotek, prezentowania ich działań i aktywności bibliotekarzy oraz pokazania bibliotek jako ważnych instytucji życia społecznego i kulturalnego…

Podczas spotkania kierownik Gminnego Ośrodka  Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie – Marta Gąsiorowska otrzymała z rąk dyrektor MBP w Jaśle Małgorzaty Piekarskiej w im. Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich województwa podkarpackiego nagrodę za najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2013.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza był okazją do dostrzeżenia roli bibliotek w wychowaniu dzieci i młodzieży, integracji międzypokoleniowej oraz przypomnienia o wpływie czytania na obecność w życiu społecznym, którego podstawą jest komunikacja słowna.                                                                                                                        

MBP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj