wtorek, 18 czerwca, 2024

Na nutę kantyczek

0
Na nutę kantyczek
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury już po raz 24. zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. W czwartek, 13 grudnia, odbyły się przesłuchania konkursowe młodszych grup wiekowych. Jurorzy ocenili 36 prezentacji, przyznając 12 nagród i 9 wyróżnień.

Występy małych artystów oceniało jury w składzie: Elwira Szpak – pianistka, nauczycielka PSM I st. w Jaśle, Alicja Szulc – nauczycielka, muzyk i choreograf, Jolanta Jaracz – muzyk, nauczycielka SOSW w Jaśle.

W kategorii przedszkolaków jury przyznało nagrody równorzędne. Otrzymali je: duet Bartosz Gajda, Antoni Stec (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), trio K. Wiśniewski, K. Kosiba, J. Szopa (Przedszkole Niepubliczne w Szebniach), zespół „Plastusie” (Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle) oraz Tomasz Przetacznik (PM nr 10 w Jaśle). W kategorii dzieci w wieku 7-10 lat komisja przyznała pierwszą, drugą i trzecią nagrodę (każdą ex aequo kilku osobom) 1. miejsce zajęły Elena Jakubiec i Karolina Sanek; 2. Anna Betlej, Julia Bora i Patrycja Wachowska, 3. Marlena Gaweł, Hubert Michałowski i Paweł Madzia.

Wyróżnieni zostali: kat. przedszkola: Zespół wokalny (Przedszkole w Domaradzu), Lena Orzechowska, Wiktoria Lawera, Olga Głowacka, Zespół „Bajkowe nutki” (Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle); kat. 7-10 lat: Roksana Myśliwiec, Aleksandra Sieńkowska, Hanna Kusz, Emilia Starzec.

Lista zaproszonych do zaśpiewania w koncercie laureatów, zostanie opublikowana po przesłuchaniach starszych roczników, które odbędą się 18 grudnia br. Koncert laureatów odbędzie się 12 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 16.

JDK – st

{gallery}galerie/18_rok/jdk_kantyczki{/gallery}