niedziela, 19 maja, 2024

Liwoczanie nagrywają płytę!

0
Liwoczanie nagrywają płytę!
Udostępnij:

Zespół śpiewaczy Liwoczanie z Gminy Brzyska nagrał w studio Regnat w Woli Cieklińskiej materiał do pierwszej w historii trwania zespołu płyty. Na krążku znajdzie się 11 utworów.
Pochodzący z Gminy Brzyska zespół śpiewaczy Liwoczanie spędził kilkanaście godzin w studio, gdzie pracował nad debiutanckim krążkiem. Płyta zostanie wydana jeszcze w październiku tego roku.

– To było nasze marzenie, kilka lat spotykania się, prób i występów pozwoliło nam nabrać doświadczenia, by wejść do studia i dać z siebie wszystko, aby powstało wspólnymi siłami coś, co zostanie po nas w tej gminie już na zawsze – cieszy się Maria Cisoń, kierownik zespołu.

Zespół Liwoczanie ma za sobą występy między innymi podczas Dni Liwocza, Święta Plonów w Tarnowcu oraz występ na Słowacji w mieście Siroke.

Ogromnie dziękuję tym, którzy pomogli nam spełnić marzenie. To było dla całego zespołu duże wyzwanie ale i wielka radość. Będziemy mogli zostawić cząstkę siebie innym – dodaje Maria Cisoń.

Należy wspierać takie inicjatywy i kibicować tym ludziom, którzy poświęcają swój czas na pracę w zespole. Wierzę, że znajdziemy jako gmina wsparcie dla zespołu, by mogli dalej tworzyć i cieszyć swoimi występami innych ludzi – dodaje Rafał Papciak, wójt Gminy Brzyska.

Wsparcia finansowego do nagrania płyty udzielił wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak oraz lekarz Dariusz Sobieraj.

Foto i tekst
Gmina Brzyska