środa, 17 kwietnia, 2024

Dzień kobiet w gminie Brzyska

0
Dzień kobiet w gminie Brzyska
Udostępnij:

Wczoraj w Domu Ludowym w Brzyskach, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowane przez wójta Gminy Brzyska, tamtejszych radnych oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa.

W spotkaniu wzięły udział panie z Kół Gospodyń zrzeszone w Stowarzyszeniu Kobiet Gminy Brzyska „ Liwoczanka ”, a także panie wytypowane przez grona pedagogiczne ze szkół z terenu Gminy Brzyska, które wyróżniają się aktywnym działaniem wśród młodzieży na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i kultywowania lokalnych tradycji.

– Dzień kobiet, to odpowiedni czas by w jednym miejscu zebrać wszystkie panie, działające społecznie na rzecz rozwoju gminy Brzyska, to także okazja by w tym szczególnym dniu docenić ich wkład pracy w codziennym życiu. Wszystkim Paniom zaangażowanym w życie kulturalne naszej Gminy chciałbym w imieniu męskiej części naszej społeczności serdecznie podziękować za dotychczasowy trud i życzyć wielu dalszych sukcesów w ich działaniach i życiu prywatnym. Szczególnie chciałbym podziękować pani Marii Cisoń, prezes Stowarzyszenia za jej nieoceniony wkład w rozwój życia społeczno – kulturalnego na terenie naszej gminy – mówił wójt gminy Brzyska, Rafał Papciak.

W spotkaniu udział wzięli senator Alicja Zając, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisłąw Żygłowicz, przewodniczący Rady Gminy Brzyska Czesław Węgrzyn oraz radni.

Część artystyczną podczas spotkania zapewnił zespół „ Jeruzalem”, działający przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Tomasz Tabaczyński

{gallery}galerie/dzień_kobiet_brzyska{/gallery}