wtorek, 21 maja, 2024

Otwarte zasoby – otwarte umysły

0
Otwarte zasoby – otwarte umysły
Udostępnij:

W dniach 10-15 marca 2014 r. obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Otwartej Edukacji. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w inicjatywę promowania otwartych zasobów edukacyjnych zaprasza na indywidualne bezpłatne warsztaty „Otwarte zasoby – otwarte umysły”. Warsztaty będą odbywać się od 10 do 15 marca w godz. 14.30-15.30 w Centrum Informacji Lokalnej, ul. Kołłątaja, I p.
W trakcie warsztatów przybliżymy czym są otwarte zasoby edukacyjne, gdzie je znaleźć i jak z nich korzystać. Uczestnicy poznają zestawienie najważniejszych zasobów m.in.: tradycyjnych materiałów dydaktycznych takich jak podręczniki, scenariusze lekcji, zadania oraz multimediów i narzędzi edukacyjnych.

Sprawdzimy również zasoby edukacyjne internetowych bibliotek, muzeów czy repozytoriów m.in.: Wolne Lektury, Bibliotekę Otwartej Nauki, Google Cultural Institute oraz narzędzi do wyszukiwania otartych zasobów m.in.: portal otwartezasoby.pl

Z otwartej edukacji może korzystać każdy – bezpłatnie, wygodnie i w zasięgu jednego kliknięcia. Przyjdź do Biblioteki i otwórz się na nowy wymiar edukacji!

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt:

Agata Warywoda

tel. 13 446 26 02, wew. 36.

nowemedia@mbp.jaslo.pl