sobota, 22 czerwca, 2024

Orszak Trzech Króli w Jaśle

0
Orszak Trzech Króli w Jaśle
Udostępnij:

6 stycznia 2022 roku po rocznej przerwie, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz ósmy ulicami Jasła przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym samym nasze miasto znajdzie się w gronie innych miast w Polsce i na całym świecie, w których w tym dniu odbędą się uliczne jasełka. Hasło tegorocznego orszaku, brzmi: „Dzień dziś wesoły!”. Jest to fragment tekstu zaczerpnięty z kolędy „Z narodzenia Pana”.

Wydarzenie rozpocznie w samo południe msza św. w kościele OO. Franciszkanów. Po nabożeństwie około godziny 12.50 sformowany zostanie orszak, który przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej wyruszy ulicami 3 Maja, Kołłątaja, Kościuszki i północną pierzeją Rynku na plac farny. Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Na drodze przemarszu, przy Jasielskim Domu Kultury odegrana zostanie scena walki dobra ze złem. Na placu farnym odbędzie się pokłon Trzech Króli. Oprawę artystyczną zapewnią zespoły artystyczne JDK, a do wspólnego kolędowania zaprosi wszystkich Kapela Ludowa Trzcinicoki.

Organizatorzy i współorganizatorzy tj. Miasto Jasło, jasielskie parafie, Fundacja „Orszak Trzech Króli”, Jasielski Dom Kultury, Hufiec ZHP Jasło, Miejska Orkiestra Dęta I Kapela Ludowa Trzcinicoki serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Orszaku.

pch