sobota, 26 listopada, 2022

II Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej w Tarnowie – Kolejny sukces wokalistów JDK

0
II Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej w Tarnowie – Kolejny sukces wokalistów JDK
Udostępnij:

Solistka Jasielskiego Domu Kultury Aleksandra Tocka zdobyła pierwsze miejsce, a zespół „Fermata” – drugie, w II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” w Tarnowie.
W festiwalu, który odbył się 12-13 października br. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, uczestniczyło blisko 230 wykonawców: zespołów i solistów, w kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych.

JDK reprezentowali uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez Ewę Grzebień: solistki Klaudia Łopatkiewicz i Aleksandra Tocka oraz zespół Fermata w składzie: Oliwia Hap, Klaudia Łopatkiewicz, Oliwia Potykanowicz, Karolina Juszczyk, Julia Zielińska, Aleksandra Tocka, Weronika Turek, Hubert Reczek.

W kategorii młodzieżowej solistów najwyżej oceniona została Aleksandra Tocka, która zaśpiewała piosenki „Kantyczka przydrożna” z repertuaru Barbary Stępniak -Wilk z akompaniamentem Ewy Grzebień oraz „Uwielbiaj duszo moja”, do tekstu Jana Pawła II. W grupie zespołów młodzieżowych zespół „Fermata” został doceniony za wykonanie utworów: „Szukałem Was” oraz „Happy Day”, z podkładami muzycznymi w opracowaniu Wojtka Nowickiego z JDK.

st – JDK

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj