wtorek, 9 sierpnia, 2022

Inne oblicza nauki i techniki

0
Inne oblicza nauki i techniki
Udostępnij:

Nie we wszystkim maszyna zastąpi człowieka, wprawne ręce i twórcza inwencja, poczucie estetyki i dobrego smaku, nadal się liczą – z taką myślą przewodnią prezentowali się uczniowie ZSUiS podczas Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki. 

Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki, który w dniach 26 – 27 kwietnia odbył się w Jaśle, był wspaniałą okazją do bliższego zetknięcia się nie tylko z fascynującym światem badań praw natury, ale również z dziedzinami, w których te prawa, zastosowane w praktyce, służą człowiekowi. Odwiedzający wystawę goście mogli nie tylko do woli eksperymentować, odbywać wirtualne loty, czy zmierzyć się z robotami, ale również mieli możliwość zapoznać się z prezentacjami przygotowanymi przez zaproszone do udziału w tym przedsięwzięciu szkoły.

Niemałym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ZSUiS, na którym można było zapoznać się ze sposobami kreowania własnego wizerunku, sprawdzić swoje BMI i porozmawiać na temat właściwej diety, przyjrzeć się niebanalnym słodkim dekoracjom, a także spróbować swoich sił w ich przygotowaniu.

Wbrew pozorom, również takie dziedziny jak fryzjerstwo, branża odzieżowa  czy spożywcza, w których kształcą się uczniowie ZSUiS, korzystają ze zdobyczy nauki i techniki. Bez znajomości faktów z wielu dziedzin nauk przyrodniczych i technicznych oraz zależności między nimi, niemożliwe byłoby wytworzenie znanych z życia codziennego wyrobów, chociażby wielu pyszności. Prawdą jest też, że nie we wszystkim maszyna zastąpi człowieka, i nawet dziś, w dobie automatyzacji, wprawne ręce, twórcza inwencja, poczucie estetyki i dobrego smaku, nadal się liczą.

Zainteresowanie, z jakim osoby odwiedzające wystawę, obok cudów techniki,  podziwiały również kreatywność i umiejętności uczniów ZSUiS potwierdza fakt, że branża usługowa i spożywcza jest rozwojowa, fachowcy w tych dziedzinach są potrzebni, a każdy, bez względu na to, czym się zajmuje, chciałby dobrze wyglądać i smacznie zjeść.

ZSUiS Jasło

{gallery}galerie/festiwal_ZSUiS{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj