niedziela, 27 listopada, 2022

Jak Jan Szczepanik ubarwił świat? Projekt dla dzieci i młodzieży w MBP w Jaśle

0
Jak Jan Szczepanik ubarwił świat? Projekt dla dzieci i młodzieży w MBP w Jaśle
Udostępnij:

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Dzieci Kapitana Nemo” – 2020 uzyskała dofinansowanie przez Fundację BGK na realizację projektu Jak Jan Szczepanik ubarwił świat? od września do października br.

Celem projektu jest popularyzacja osoby Jana Szczepanika – technika, wynalazcy, nauczyciela, zwanego „polskim Edisonem” ze względu na wszechstronność zainteresowań i związanego z Jasłem poprzez fakt nauki w miejskim gimnazjum. Jego główne zainteresowania dotyczyły fotografii oraz tkactwa. Opatentował wiele wynalazków, które przyczyniły się do rozwoju m.in. barwnej fotografii, telewizji, filmu kolorowego                                        i dźwiękowego oraz telekomunikacji. Dzięki realizacji projektu i promocji osoby wynalazcy, zaktywizujemy uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII we współpracy z otoczeniem do uczestnictwa w inicjatywach rozwijających ich zdolności manualne, postawy twórcze i naturalną ciekawości świata w dziedzinie technologiczno-kulturalnej oraz stworzymy młodzieży szansę do poznania postaci, która swoimi dokonaniami zasłynęła w kraju oraz zagranicą, przysłużyła się do rozwoju i może być inspiracją dla pokoleń Polaków.

W programie projektu: warsztaty fotograficzne, wiedzy filmowej i animacji poklatkowej oraz literacko-artystyczne. W realizację projektu zaangażowani zostaną artyści: Paweł Kula, Aniela Lubieniecka oraz Marianna Oklejak.

Patronat medialny nad projektem objęły: Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Radio Trendy, Obiektyw Jasielski.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – 2020.

MBP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj