niedziela, 5 lutego, 2023

Jazz i niejazz , czyli Maciej Fortuna Trio w JDK

0
Jazz i niejazz , czyli Maciej Fortuna Trio w JDK
Udostępnij:

Kapitalny polski trębacz Maciej Fortuna oraz towarzyszący mu znakomici muzycy z grupy „Maciej Fortuna Trio”: Roman Chraniuk i Jakub Miarczyński wystąpili w czwartek, 23 marca br., w Jasielskim Domu Kultury. Koncert odbył się w ramach promocji ich najnowszej płyty „Jazz”.

Fortuna i jego przyjaciele zaprezentowali w JDK program zawierający utwory z ostatniej płyty „Jazz” oraz starsze. – Dziś przekażemy dużo energii, dużo materii z pogranicza muzyki elektronicznej, ambientu, akustycznej improwizacji i oczywiście jazzu – zapowiedział na wstępie Maciej Fortuna. Mówiąc o promowanej właśnie płycie zatytułowanej „Jazz” stwierdził, że nazwa ta została nadana przekornie: „wychodząc na przeciw temu z czym jazz się kojarzy albo i nie kojarzy, zależnie, jak na niego spojrzeć i gdzie z tym pytaniem pojechać”. Po czym dodał: – Przeglądając repertuary różnych festiwali doszedłem do wniosku, że w tej chwili jazz już jest tak wielowymiarowym zjawiskiem, że można by mu nawet zaprzeczyć. Dlatego głównym punktem naszych podróży jest improwizacja. Improwizacja ta i eksperymentowanie z nietypowymi dźwiękami, jak można było się przekonać, przynoszą fantastyczne efekty. Doceniła to jasielska publiczność, oklaskami prowokując artystów do bisu. Na bis zagrali utwór „Adelajda”.

Wystąpili: Maciej Fortuna – trąbka, elektronika, Roman Chraniuk – kontrabas, Jakub Miarczyński – perkusja, Eryk Kozłowski – dźwięk.

JDK – st

{gallery}galerie/17_rok/koncert_fortuna{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj