wtorek, 31 stycznia, 2023

Muzyczne zmagania wokalistów w pierwszy dzień wiosny

0
Muzyczne zmagania wokalistów w pierwszy dzień wiosny
Udostępnij:

Pierwszy dzień wiosny był w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle wyjątkowym dniem, ponieważ gościliśmy wokalistów, prezentujących swoje wokalne umiejętności w ramach XXIX Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER.

Wydarzenie to odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego.

Na scenie zaprezentowali się w II kategoriach wiekowych uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z Jasła, Krosna, Rzeszowa, Libuszy, Dębicy, Tarnawy Dolnej, Kołaczyc, Warzyc, Ropy, Brzysk, Bączala Dolnego oraz Lubaczowa. Wykonywali oni głównie piosenki w języku angielskim, ale pojawiły się także utwory w języku niemieckim, ukraińskim, hiszpańskim a nawet japońskim.

Młodych wokalistów oceniało jury w składzie:

Magdalena Wiśniowska – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale muzycznym o specjalizacji chóralistyk oraz instruktorka śpiewu w GOK we Frysztaku, Izabela Lorenc – absolwentka filologii angielskiej, Ralph Kamiński – zwycięzca Love Me Tender w 2007 roku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, student Muzycznego Uniwersytetu CODARTS w Rotterdamie, związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, a obecnie koncertujący ze swoją debiutancką płytą „Morze”, oraz Jakub Osika – wcześniej związany z Radiem Bieszczady, a obecnie dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku oraz członek zespołu Raya Ball.

Po długich i burzliwych obradach komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Martyna Wójcik ze Studia Wokalno – Instrumentalnego Artmus w Jaśle, II miejsce ex aequo przypadło Paulinie Pawluś z Zespołu Szkół w Warzycach oraz Kacprowi Malinowskiemu, III miejsce zdobyła Emilia Baczyńska, reprezentująca Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Wyróżnienia otrzymali: Rafał Stryczniewicz z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Oliwia Kotlarczyk, Gabriela Kazimierzyczyk reprezentujące Świetlicę w Tarnawie Dolnej, Martyna Leszczyńska i Aleksandra Przybyłowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy oraz Iga Misa z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy.

W drugiej kategorii wiekowej I miejsca przyznano równorzędnie dla Katarzyny Drozdowskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie oraz dla Klaudii Delimaty, reprezentującej Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, II miejsce ex aequo zajęli Magdalena Niezgoda z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach oraz Julia Mazur z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, III miejsca także przyznano równorzędnie dla Jakuba Tockiego, któremu w chórkach asystowały Klaudia Pakuła i Weronika Moszczyńska, reprezentowali oni II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, III miejsce zdobyła także Aleksandra Kozubal z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza

Wyróżnienia przyznano Danielowi Wiernaszowi z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Annie Skibie z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Nagrody uczestnikom konkursu wręczała Elwira Musiałowicz – Czech zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Mateusz Lechwar – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, , dyrektor MDK w Jaśle Grażyna Leńczuk, oraz Magdalena Wiśniowska. Przy tej okazji Ralph Kamiński udzielił wielu cennych rad uczestnikom konkursu, dzieląc się własnymi doświadczeniami scenicznymi.

Pragniemy podziękować wszystkim instytucjom i firmom, które pomogły nam w organizacji XXIX Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER, głównie Urzędowi Miasta Jasła oraz Starostwu Powiatowemu w Jaśle za ufundowanie nagród oraz Kawiarni Restauracji Parkowa za poczęstunek dla jurorów.

Wszystkim laureatom XXIX edycji LOVE ME TENDER serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijaniu kariery muzycznej.

MDK w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/love_me_tender{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj