niedziela, 5 lutego, 2023

Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu

0
Sukces ZSUiS na Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu
Udostępnij:

W dniu 23 marca br. w ramach Crakow Fashion Week 2017 odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu, zorganizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Każdy uczestnik miał za zadanie w ciągu pięciu godzin wykroić i uszyć sukienkę, która zgodnie z regulaminem miała zawierać dwa z następujących elementów: suwak błyskawiczny, kieszeń, obłożenie, zaszewki. Musiała być wykonana w kolorze białym, beżowym, szarym lub czarnym.

W konkursie wystartowało 26 uczniów ze szkół o profilu odzieżowym z Polski i Słowacji. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych reprezentowali uczniowie klasy 3 Tfo: Katarzyna Obrzód i Kamil Urban. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą organizacją pracy, starannością i ciekawymi pomysłami. Jury zwróciło uwagę na oryginalne projekty, zestawienia fakturowe i rozwiązania konstrukcyjne. Sukienka uszyta przez Katarzynę Obrzód zdobyła uznanie jury potwierdzone wyróżnieniem w Mistrzostwach i nagrodę – bezpłatny semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Kamil Urban otrzymał voucher na dowolne warsztaty prowadzone przez krakowską szkołę. Serdecznie gratulujemy!

ZSUiS w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/szycie{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj