sobota, 23 września, 2023

Jesień nie musi być smutna

0
Jesień nie musi być smutna
Udostępnij:

„Kto powiedział, że jesień jest smutna, że ma kolor szarego płótna, że jej prawie nie widać we mgle? Kto to wszystko powiedział? Ja nie!” Słowami wiersza poety Marka Głogowskiego dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle Elżbieta Krzysiak rozpoczęła XIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej ,, Jesień nie musi być smutna’’ zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 3 przy współorganizacji Jasielskiego Domu Kultury

Przegląd odbył się 30 listopada br. w gościnnych murach JDK. Honorowy patronat nad imprezą objęli: senator RP Alicja Zając i Bbrmistrz Miasta Jasła – Ryszard Pabian.

Pani dyrektor – Elżbieta Krzysiak powitała serdecznie zaproszonych gości min. wiceburmistrz Miasta Jasła – Elwirę Musiałowicz-Czech, wizytator Kuratorium Oświaty- Małgorzatę Piątkowską, przedstawicieli Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Joannę Pawelec, Jerzego Żygłowicza, Tomasza Klicha, dyrektora JDK Janusza Szewczyka oraz wicedyrektor – Helenę Gołębiowską, dyrektorów i nauczycieli placówek przedszkolnych, rodziców a najcieplej małych artystów i licznie zgromadzonych na widowni przedszkolaków.

Spotkanie połączono z akcją charytatywną „Dzieci dzieciom” zorganizowaną przez nasze przedszkole do której przyłączyły się Przedszkole Miejskie Nr 10, Przedszkole Miejskie nr 6 i Przedszkole Miejskie Nr 11. W ten sposób przedszkolaki wzięły udział w akcji mikołajkowej organizowanej przez Jasielski Odział Caritas Polska oraz w akcji głośnego czytania na rzecz Fundacji ABCXXI ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Podczas przeglądu zaprezentowało się na scenie JDK dwanaście zespołów przedszkolnych w tym jedenaście z terenu Jasła i jeden z Niepublicznego Przedszkola Ochronki w Szebniach. Przegląd tradycyjnie rozpoczęto głośnym czytaniem . Wiersz Juliana Tuwima ,, Dwa Wiatry”, czytali goście: Wiceburmistrz pani Elwira Musiałowicz-Czech, Dyrektor JDK pan Janusz Szewczyk i Wicedyrektor Helena Gołębiowska. Barwna interpretacja wiersza wprowadziła wszystkich w jesienny klimat. Pierwszy na scenie zaprezentował się zespół gospodarzy ,,Tańczące kropelki”, który zatańczył do piosenki przeglądu ,,Taniec w deszczu” a tym samym pokazał ,,… jak cudownie można się weselić nawet gdy ciągle pada deszcz”. Kolejną atrakcją przeglądu był pokaz mody dziecięcej. Inspiracją do powstania niezwykłej kolekcji była jesienna pogoda. Oryginalne kreacje wykonane zostały z różnych materiałów w tym ekologicznych . Modelom i modelkom nastawionym proekologicznie do powstania kreacji posłużyło motto: ,, Ekologię w sercu miej i korzystaj z zalet jej”. Wspaniałe kreacje zaprojektowane i wykonane zostały przez utalentowanych rodziców, którym należą się gratulacje i słowa uznania.

Pokazowi mody towarzyszyli przedszkolni fotografowie, którzy z dużym poświęceniem wykonywali wspaniałe zdjęcia. Kolejny zespół gospodarzy ,,Kolorowe parasolki” tworzyły dzieci 5 i 6 letnie, które zatańczyły układ taneczny z parasolkami do znanej piosenki Franka Sinatry ,,Deszczowa piosenka”. Tańczące i wirujące parasolki na scenie wzbudziły zachwyt i uznanie publiczności. Należy podkreślić, że duża scena JDK należała do zespołów debiutujących podczas tego przeglądu, które bardzo dobrze poradziły sobie w pierwszych występach publicznych. Piękne prezentacje artystyczne dostarczyły wiele radości, uśmiechu i pozytywnych emocji wszystkim uczestnikom przeglądu. Na zakończenie miłego, jesiennego spotkania Pani Dyrektor podziękowała wszystkim sponsorom i organizatorom za wkład włożony w organizację tej międzyprzedszkolnej, jesiennej imprezy. Wszyscy występujący zostali obdarowani prezentami ufundowanymi przez sponsorów. Uśmiech i radość dzieci były dla wszystkich najpiękniejszą nagrodą.

MP 3

{gallery}galerie/16_rok/pm3_jesień{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE