środa, 28 lutego, 2024

Kalejdoskop Zimowy – relacja z półkolonii w MDK

0
Kalejdoskop Zimowy – relacja z półkolonii w MDK
Udostępnij:

W pierwszym tygodniu ferii zimowych, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizował półkolonię KALEJDOSKOP ZIMOWY dla grupy dzieci w wieku 7-11 lat. Spędziliśmy razem dużo miłych chwil, które mijały nam na wspólnych zabawach, wycieczkach oraz warsztatach. Zajęcia integracyjne, plastyczne, sportowe i muzyczne były prowadzone przez nauczycieli z naszej placówki. Warsztaty z robotyki z kolei poprowadził specjalny gość z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, a pokaz drukarki 3d zaprezentowała firma 3d Uniwersal.

Oprócz zajęć stacjonarnych jeździliśmy także na wspomniane wyżej wycieczki. Udaliśmy się do Rzeszowa aby zwiedzić Nowy Terminal lotniska w Jasionce i obejrzeć komedię pt. „Sing”. W Tarnowie wykonywaliśmy kukiełki oraz obejrzeliśmy panoramę miasta z Ratusza, a także aktualną wystawę w tym obiekcie dzięki gościnności Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wracając do Jasła odwiedziliśmy Pracownię Sitodruku BODMAN w Tuchowie, gdzie dzieci wykonały koszulki, czapki, oraz indywidualne długopisy i kubki ze swoimi imionami. Ostatnim wyjazdem była wycieczka do Trendy Radio w Krośnie. W studio radiowym dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca radiowca, większość z nich zadebiutowała także na antenie, opowiadając o naszej półkolonii KALEJDOSKOP ZIMOWY.

Podczas tego tygodnia nie zabrakło również szaleństw na śniegu, budowania wielkich konstrukcji z klocków oraz innych wspólnych zwariowanych pomysłów.

Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas oraz wszystkim firmom i instytucjom, które pomogły nam uatrakcyjnić program półkolonii.

MDK Jasło

{gallery}galerie/17_rok/mdk_polkolonia/gallery}