poniedziałek, 17 czerwca, 2024

KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają: Ciuchcią przez Bieszczady

0
KK-T JDK i PTTK Jasło zapraszają: Ciuchcią przez Bieszczady
Udostępnij:

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury wspólnie z jasielskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego przygotował wyjazd w Bieszczady (w sobotę, 19 lutego), którego głównym punktem będzie  9-kilometrowa przejażdżka kolejką wąskotorową. Wycieczka będzie jedną z atrakcji tegorocznych ferii zimowych z JDK. Liczba miejsc ograniczona.

Wyjazd sprzed budynku JDK, o godz.7.00; powrót około godz. 20.00. Grupa, prowadzona przez przewodnika PTTK Józefa Kaczora, o godz. 11. na stacji w Majdanie wsiądzie do wagoników wąskotorówki, by w zimowej scenerii przemierzyć trasę Majdan – Żubracze – Solinka – Balnica i z powrotem. Zgodnie z rozkładem jazdy, uwzględniającym półgodzinny postój w Balnicy, przejażdżka zajmuje 2 godziny.

Przejazd bieszczadzką kolejką wąskotorową, to w opinii wielu osób największa atrakcja tych gór. Niczym znane z westernów pociągi na Dzikim Zachodzie, leśna wąskotorówka przemierza bieszczadzkie doliny. Jej obecność w morzu karpackiej puszczy zdradza czasami tylko przeciągły gwizd i kłęby pary spod małego parowozu, wspinającego się na kolejne wzniesienia. Trasa – miejscami bardzo kręta – biegnie przez las w pobliżu rzeki Solinki, widocznej raz z prawej raz z lewej strony. Pociąg jedzie na tyle wolno, że można spokojnie podziwiać krajobrazy i dokładnie przyjrzeć się mijanym okazom bieszczadzkiej przyrody.

W drodze powrotnej do Jasła zaplanowany został przystanek w Lesku, przy cukierni „Słodki Domek”.

***

Termin wycieczki: 19 lutego 2022 (sobota).

Koszt: 140 zł (członkowie PTTK, młodzież do lat 16, posiadacze Karty Dużej Rodziny, Honorowi Dawcy Krwi – 130 zł), w tym bilet na przejazd ciuchcią – 40 zł.

Wpłaty przyjmuje: Oddział PTTK w Jaśle ul. Floriańska 15 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00 – 17.00).

Uwaga: uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania ubioru turystycznego odpowiedniego na zmienne warunki atmosferyczne, maseczki ochronnej oraz środka do dezynfekcji rąk.

Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Dodatkowe informacje w JDK: tel. 514 284 625.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wyjazdu z przyczyn od niego niezależnych.

(jdk)