czwartek, 8 grudnia, 2022

Kobranocka – klasyk muzyki rockowej lat 80. w Jasielskim Domu Kultury

0
Kobranocka – klasyk muzyki rockowej lat 80. w Jasielskim Domu Kultury
Udostępnij:

List z pola boju, Hipisówka, Niech żyje rewolucja, Intymne życie mrówek, Współczucie dla diabła z repertuaru grupy The Rolling Stones oraz legendarne Kocham Cię jak Irlandię to utwory, które mogliśmy usłyszeć podczas wczorajszego koncertu w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.

Zespół Kobranocka należący do klasyków muzyki rockowej lat 80. pochodzi z Torunia. Swoją historię rozpoczął w 1984 roku. Nosił wtedy nazwę Latający Pisuar. Rok później muzycy pojawili się na koncercie w warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą już z nową nazwą zespołu: Kobranocka. Ich styl muzyczny to punk rock z mocno pacyfistycznymi tekstami.

Zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Rok 1986 to 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki Sztuka Jest Skarpetką Kulawego, a dwa lata później Kwiaty Na Żywopłocie, na której znalazł się słynny cover The Rolling Stones – Współczucie dla diabła oraz Kocham Cię jak Irlandię. Zespół współpracował z polskimi artystami: Edytą Bartosiewicz, Kasią Nosowską, Martyną Jakubowicz i Anją Orthodox.

{youtube}KVUzWn-Zm_M|400|300|0{/youtube}

Kobranocka wystąpiła gościnnie również w nowym filmie Kocham Cię jak Irlandię, którego premiera przewidywana jest na koniec tego roku (31 grudnia). Film dokumentalny, jak zapowiada Aleksander Dembski – reżyser, będzie komedią w czeskim stylu.

 – Opowiemy Wam historię o marzeniach, o tym że jak się chcę to jednak można, a nawet jak się okazuje, że jest trudno to i tak trzeba próbować, bo z różnych powodów warto spełniać swoje marzenia – czytamy na facebookowym profilu filmu.

Co mówią o filmie sami artyści?

Po tym filmie możemy się spodziewać kompletnego odlotu. Jest to komedia absurdu, pierwsza komedia dokumentalna – powiedział nam Andrzej „Kobra” Kraiński.

Postaci fikcyjne mieszają się z postaciami autentycznymi. Historia jest trochę wymyślona, a z drugiej strony prawdziwa. Wyszedł z tego misz-masz, coś naprawdę fajnego – mówił  Jacek „Szybki Kazik” Bryndal. Do tej pory odbyły się dwie prapremiery filmu. Jesteśmy emocjonalnie związani z tym projektem, więc trudno o obiektywną jego ocenę. Dopiero po drugiej prapremierze mogę gorąco polecić. Wyszło coś naprawdę fajnego – dodał.

Ostatnie sceny filmu nakręcone zostały podczas koncertu Kobranocki w Grodziskim Centrum Kultury 25 listopada.

{youtube}CMhexxStMUA|400|300|0{/youtube}

Dyskografia Kobranocki:

Sztuka jest skarpetką kulawego (1987), Kwiaty na żywopłocie (1990), Ku nieboskłonom (1992), Niech popłyną łzy (1994), O miłości i wolności (2001), Koncert (2002), Sterowany jest ten świat (2006), Kocham cię jak Irlandię. Przystanek Woodstock (2008). Kostrzyn nad Odrą (koncert na płycie DVD) (2007) i SPOX! (2010).

Skład Kobranocki tworzą:

Andrzej „Kobra” Kraiński (wokal, gitara)
Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (bas, wokal)
Jacek Moczadło (gitara)
Piotr „Vysol” Wysocki (perkusja)

Oficjalna strona: http://www.kobranocka.pl

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z koncertu.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj