środa, 7 czerwca, 2023

Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDK

0
Kolejne muzyczne sukcesy podopiecznych JDK
Udostępnij:

Oliwia Hap, Klaudia Łopatkiewicz oraz zespół Fermata z Jasielskiego Domu Kultury, to zdobywcy pierwszych nagród XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 stycznia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu.

 

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu i jest skierowany do wykonawców z całej Polski powyżej 14. roku życia. Jego celem jest kultywowanie i ożywienie narodowej tradycji kolędowania, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz konfrontacja dokonań twórczych wykonawców i instruktorów. Jurorzy wysłuchali 22 solistów i 8 zespołów, wśród których była także Aleksandra Tocka, również z Jasielskiego Domu Kultury. Podopieczna Ewy Grzebień zdobyła II miejsce.

Komisja konkursowa w składzie: dr Elżbieta Drążek – Barcik i ks. dr Tadeusz Bratkowski z Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Jadwiga Nowosiad, chórmistrz z PSM w Jarosławiu oceniała uczestników w trzech grupach wiekowych: młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna, osoby dorosłe oraz w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Jury brało pod uwagę : dobór repertuaru, aranżację, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Organizatorami XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek byli: Urząd Miasta Jarosławia, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu oraz Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu.

kp (JDK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj