poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Kuleczkowy zawrót głowy w Bibliotece

0
Kuleczkowy zawrót głowy w Bibliotece
Udostępnij:

11 maja br. członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkali się z nietuzinkową postacią – Panem Kuleczką czyli Wojciechem Widłakiem, autorem znanych i lubianych przez najmłodszych książek.

Dzieci wysłuchały głośnego czytania o niezapomnianych przygodach niezwykle zgranej czwórki przyjaciół: Pana Kuleczki, psa Pypcia, kaczki Katastrofy i Muchy Bzyk-Bzyk. Jedni spotkali się z przezabawnymi postaciami po raz pierwszy i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł stworzenia okrągłego Pana, którego przygody bawią i uczą, zaś ci drudzy – sympatycy Kuleczki wspólnie z autorem fantazjowali o dalszych losach lokatora z ulicy Czereśniowej. Wszyscy graficznie i na wesoło podążali tropem inspiracji, które sprawiły że Pan Kuleczka stał się ulubieńcem wielu.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle