poniedziałek, 17 czerwca, 2024

„Loret – leśnik z charakterem” – otwarta premiera dla mieszkańców już w sobotę 29 lipca! Wstęp bezpłatny, niebiletowany. TV Obiektyw serdecznie zaprasza

0
„Loret – leśnik z charakterem” – otwarta premiera dla mieszkańców już w  sobotę 29 lipca! Wstęp bezpłatny, niebiletowany. TV Obiektyw serdecznie zaprasza
Udostępnij:

„Loret – leśnik z charakterem” to film fabularny, który przypomina postać kolejnego z polskich wizjonerów. Loret stworzył i uporządkował strukturę administracyjną Lasów Państwowych i przeprowadził pierwszą inwentaryzację zasobów leśnych. W rolę Adama Loreta wciela się Lesław Żurek. Otwarta premiera dla mieszkańców odbędzie się w sobotę 29 lipca o godz. 20. w JDK- w ramach „Weekendu z kulturą”. Wstęp bezpłatny, niebiletowany.

W filmie zobaczymy min. Artura Dziurmana, Katarzynę Misiewicz-Żurek, Mariusza Bonaszewskiego, Wojciecha Skibińskiego, Macieja Słotę, Marcina Kwaśnego, Dagny Mikoś i Mateusza Mikosia, Roberta Żurka, Joannę Baran – Marczydło i Mateusza Marczydło. Wystąpili również adepci rzeszowskiej Akademii Aktorskiej Artysta – Oliwier Łyczko w roli młodego Adama Loreta oraz Patrycja Wsół i Łukasz Krasoń.

Oficjalnie zwiastun filmu został zaprezentowany leśnikom 16 czerwca br., podczas Obchodów Święta Lasu połączonego z 45-leciem powstania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Dziękuję Lasom Państwowym, że nam zaufały i powierzyły stworzenie filmu o Adamie Lorecie oraz za wsparcie produkcji. Dziękuję również Miastu Jasłu i Gminie Jasło oraz Polskiemu Towarzystwu Leśnemu. Mam nadzieję, że ta opowieść spodoba się widzom i przybliży mało znaną postać Adama Loreta, wizjonera urodzonego w Jaśle”– mówił Bogdan Miszczak, producent filmu.

Film został zrealizowany w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Lasów Państwowych. Jest to kolejna produkcja Obiektyw Film Studio z cyklu „Polscy Wizjonerzy”. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak. Obraz w reżyserii Marcina Głowackiego, na podstawie scenariusza Michała Patryarchy, zdjęcia Mariusz Konopka. Premierę filmu zaplanowano na lipiec 2023 r. Film powstał przy współpracy Lasów Państwowych.

Link do trailera: https://youtu.be/WmKPvBujXt4

/dr/