wtorek, 18 czerwca, 2024

„Mali artyści znów są wśród nas”

0
„Mali artyści znów są wśród nas”
Udostępnij:

19 kwietnia 2016 r. w JDK miał miejsce V Międzyprzedszkolny przegląd pod hasłem „Talent przedszkolaka” pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.
Celami przeglądu było: kształtowania umiejętności wokalnych i tanecznych. Integracja międzyprzedszkolna, a także czerpanie radości ze wspólnej zabawy.

Swoje talenty prezentowały dzieci z 9 jasielskich placówek. Ogółem wystąpiło 15 uczestników.

Przegląd zaszczycili swą obecnością: kierownik Wydziału Oświaty – Renata Łaba, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury – Janusz Szewczyk, przewodniczący Rady Rodziców –  Ryszard Madej oraz dyrektorki i nauczycielki jasielskich przedszkoli.

Przegląd uatrakcyjniły widowiskowe występy dzieci grupy „Półnutki” przygotowane przez nauczycielki Jolantę Kukulską i Grażynę Mikuś oraz dzieci grupy „Żabki” przygotowane przez nauczycielki Renatę Zemrys i Anetę Czeluśniak.

Swe talenty na wysokim poziomie kolejno prezentowali: Mateusz Konopka z Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Jaśle (piosenką „Muchomorek”), Oliwia Dziura i Paulina Hap z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Jaśle (utworem „Laleczka z Saskiej porcelany”), Ziemowit Gajda i Filip Szudy z Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Jaśle (piosenką „Przyjaźń”) Antonina Nachman i Zofia Jodłoska z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Jaśle (utworem „Laleczkę z Saskiej porcelany”), Ksawery Kardaś z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Jaśle (przebojem „Ona tańczy dla mnie”), Iga Goleń i Antoni Urban z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Jaśle (przebojem „Miłość Cygana”), Milena Pisz i Amelia Kuzak z Przedszkola Miejskiego Nr 13 w Jaśle (piosenką „Na raz, na dwa”), Lena Dziobek z Przedszkola Miejskiego Nr 1 (piosenką „W zdrowym ciele zdrowy duch”) oraz Maja Kilarska i Paweł Zarzyk z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle (walczykiem Cuckoo).

Uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, które zostały im uroczyście wręczone. Sponsorami nagród byli: Urząd Miasta w Jaśle, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 10, firmy jasielskie i sponsorzy indywidualni.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wkładem umożliwili prezentację wyjątkowych talentów przedszkolaków i przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Gratulujemy wspaniałych efektów najmłodszym artystom i życzymy dalszych sukcesów.                                                     

Barbara Matkowska, Renata Zemrys, Grażyna Mikuś

{gallery}galerie/16_rok/talent_przedszkolaka{/gallery}