poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Michał Szpak bohaterem!

0
Michał Szpak bohaterem!
Udostępnij:

Michał Szpak głosami widzów zdobył Nagrodę Grand Prix KFPP Opole 2016 podczas koncertu Złote Opole. Jego utwór „Jesteś bohaterem” po raz kolejny pokonał hity wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej.
Wczoraj, podczas trzeciego dnia 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Podczas odbył się koncert „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”. Usłyszeliśmy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Marylę Rodowicz, Krystynę Prońko, Edytę Bartosiewicz, Ryszarda Rynkowskiego, Tadeusza Woźniaka, czy Justynę Steczkowską. Ten dzień należał jednak do Michała Szpaka, to on bowiem zdobył Grand Prix Publiczności. Nagrodę odebrał wyraźnie zaskoczony. Dziękując publiczności, podkreślał, że jest na początku swojej muzycznej drogi i do gwiazd, które wystąpiły w Opolu, wiele mu jeszcze brakuje. – Gdyby to była statuetka, oddałbym ją Krystynie Prońko. Jestem zaskoczony tym werdyktem. Dziękuję! – powiedział. 

Otrzymał nagrodę w wysokości 30 tys. zł.

Jak widać to jednak jest czas Michała, publiczność go kocha czego wyraz dała w ostatnim czasie już po raz kolejny. W Opolu odebrał już Super Jedynkę w kategorii Super Artysta, a jego album „Byle być sobą” pokrył się platyną. Dzięki publiczności wielki sukces odniósł niedawno na Eurowizji 2016! 3. miejsce w głosowaniu widzów, 8. miejsce w ogólnej klasyfikacji. W ogólnym zestawieniu Michał zdobył łącznie 229 punktów, z czego tylko 7 punktów od jurorów (po 1 punkcie od Norwegii i Czarnogóry, 2 od Azerbejdżanu i 3 od Litwy, co dało 25. miejsce) ale aż 222 punkty w głosowaniu telewidzów (3. miejsce).

/ew/