niedziela, 14 kwietnia, 2024

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle doceniona za głośne czytanie

0
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle doceniona za głośne czytanie
Udostępnij:

Miło nam poinformować, że akcja „Całe Jasło czyta dzieciom” prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle została ponownie doceniona. Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” przyznała Bibliotece oraz Małgorzacie Piekarskiej, koordynatorowi akcji, wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku 2013/2014. To już dziesiąta nagroda dla Biblioteki za akcję głośnego czytania.

 

Miniony rok 2013/2014 w jasielskiej Bibliotece to prawie 400 wydarzeń promujących kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Głośne czytanie rozpoczynało zarówno zajęcia cykliczne, takie jak wakacyjny „Smak letniej przygody”, cotygodniowe spotkania w „Laboratorium pomysłów” czy ferie „Karuzela z pisarzami”, jak również działania w ramach realizowanych projektów – m.in. przegląd recytatorski dla dzieci z udziałem Łukasza Dębskiego, warsztaty filmu animowanego z Anielą Lubieniecką czy grę miejską tropami Juliana Tuwima. Z wartościową literaturą polecaną przez Fundację ABCXXI spotykali się uczestnicy kreatywnych lekcji bibliotecznych, akcji „Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki!” a także comiesięcznych zajęć Klubu Czytających Rodzin. Bogata i różnorodna oferta przygotowana przez Bibliotekę oraz zaangażowanie licznych partnerów, sponsorów i wolontariuszy sprawiły, że w proponowanych wydarzeniach coraz częściej dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, opiekunowie, a w przygotowanie czytelniczych działań włączały się całe społeczności osiedlowe. Dzięki akcji „Całe Jasło czyta dzieciom”, w której w roku szkolnym 2013/2014 wzięło udział łącznie prawie 6600 dzieci oraz ponad 1250 dorosłych, dla wielu rodzin czytanie stało się nawykiem, a Biblioteka ważnym miejscem w twórczym rozwoju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom i organizacjom wspierającym akcję „Całe Jasło czyta dzieciom” i zapraszamy do wspólnego głośnego czytania w nowym roku.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/biblioteka_czytanie{/gallery}