sobota, 20 kwietnia, 2024

Milion książek pod choinką! Świąteczne spotkanie Klubu Sieciaka

0
Milion książek pod choinką! Świąteczne spotkanie Klubu Sieciaka
Udostępnij:

Choinka, kolędy, odwiedziny Mikołaja, prezenty i koniecznie kartki świąteczne! Za nami przedświąteczne spotkanie Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, podczas którego mali Internauci dzielnie przygotowywali się do Świąt.
Podczas wtorkowego spotkania klubowicze tworzyli kartki świąteczne. W swojej pracy wykorzystywali programy i narzędzia dostępne online, m.in.: dedykowany dzieciom język programowania SCRATCH oraz program do projektowania grafik CANVA. W efekcie powstały pięknie autorskie kartki – np. z animowanym Mikołajem zadającym pytania czy ozdobione własnym zdjęciem.

Na mojej kartce jest choinka ozdobiona bombkami, piernikami i łańcuchami a pod nią prezenty.

– I wszystko to zrobiłem sam – opowiadał Pawełek, jeden z małych klubowiczów. – Z przygotowań do Świąt lubię najbardziej zdobienie pierników. Na mojej kartce są świąteczne pierniczki i życzenia radosnych świąt dla wszystkich – opowiada Iza.

Grudniowe spotkanie Sieciaków było również okazją do opowieści o przedświątecznych przygotowaniach i bożonarodzeniowych tradycjach w domach małych klubowiczów oraz o tym co, co dla nich podczas Świąt najbardziej magiczne i ważne.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/klub_sieciaka_14{/gallery}