poniedziałek, 22 lipca, 2024

Młodzi ilustratorzy zredagowali „Świerszczyk”

0
Młodzi ilustratorzy zredagowali „Świerszczyk”
Udostępnij:

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty literacko-plastyczne z Jolantą Richter-Magnuszewską – ilustratorką książek dziecięcych, współpracującą od 2011 roku z dwutygodnikiem „Świerszczyk”.

Na początku spotkania Jolanta Richter-Magnuszewską wprowadziła dzieci w świat kolorowych ilustracji opowiadając o swojej twórczej pracy. Ilustratorka przybliżyła również uczniom historię powstania czasopisma dla dzieci ,,Świerszczyk” oraz zapoznała ich z jego układem i szatą graficzną.

Podczas spotkania 45 uczniów z Przysiek i Skołyszyna stworzyło własny numer „Świerszczyka”. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zapałem i wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz talentem plastycznym.

Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę prac Jolanty Richter-Magnuszewskiej. Wystawa „Prosto ze Świerszczyka” zawiera oryginalne prace ilustratorki stworzone dla „Świerszczyka”. Wystawę prac Jolanty Richter-Magnuszewskiej można oglądać w GOKiCz w Skołyszynie do 16 maja 2017 r.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/17_rok/skolyszyn_swierszczyk{/gallery}