wtorek, 31 stycznia, 2023

Kino w wygodnym wydaniu

0
Kino w wygodnym wydaniu
Udostępnij:

Kino ma nowoczesny sprzęt, dobre nagłośnienie i obraz, ale brakowało w nim foteli, w których komfortowo można oglądać film. Teraz to się zmieni, bo nie tylko będą nowe, wygodne siedziska, ale budynek zostanie odremontowany.

Kino „Syrena” prowadzi Jasielski Dom Kultury od 2014 roku. Wówczas miasto zdecydowało się przeznaczyć 500 tys. zł na stworzenie sali kinowej, ponieważ wcześniejsze przestało funkcjonować. Nie wszyscy dawali szansę temu pomysłowi i nie wierzyli, że się przyjmie. Tymczasem stworzenie kina na początku w sali widowiskowej JDK okazało się strzałem w dziesiątkę. Po jakimś czasie, w związku z przebudową domu kultury zostało przeniesione do budynku dawnego kina „Syrena”. – Kino znakomicie przyjęło się. Jaślanie lubią film, a w ubiegłym roku z naszej oferty skorzystało około 30 tys. osób. To dobry wynik i sądzę, że to zasługa ciekawego repertuaru oraz niskiej ceny biletów – mówi Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.

Kino wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, dobre nagłośnienie, film może być wyświetlany w systemie 2D, 3D czy 4K. Jednak do komfortu oglądania filmów brakowało jednego – wygodnych foteli. Na to wielokrotnie narzekali widzowie. – To nasza pięta Achillesowa. Ale w najbliższym czasie to się zmieni. W maju zaczynamy wymianę krzeseł na wygodne i estetyczne – zaznacza J. Szewczyk.

Zamontowanych zostanie 187 foteli. Pieniądze na ten cel, w kwocie 120 tys. zł, przekazało miasto. Ponadto wyremontowana zostanie nie tylko sala kinowa, a także wejście do kina. Jest to związane z tym, że ulokowane tam zostanie Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej. Powstanie w ramach projektu „W Karpaty w inne klimaty”, który miasto realizuje wspólnie ze słowackim miastem Humenne. – W naszym regionie znacznie rozwinęła się turystyka, a szczególnie enoturystyka, dlatego konieczne było stworzenie miejsca, w którym można byłoby otrzymać pełną informację na ten temat. Poza tym w centrum będzie można uzyskać informacje o wszelkiego rodzaju wydarzeniach, akcjach czy imprezach kulturalnych organizowanych w mieście i powiecie. Planujemy, że zacznie on funkcjonować pod koniec czerwca – mówi Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle.

W związku z tym kino nie będzie czynne w maju i czerwcu. Miłośnicy filmu muszą uzbroić się w cierpliwość, ale za to będą mogli skorzystać z oferty kina w nowym wydaniu.

Marzena Miśkiewicz/”Nowe Podkarpacie”

Tekst ukazał się w numerze 18 Tygodnika regionalnego „Nowe Podkarpacie” z 2 maja br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj