sobota, 15 czerwca, 2024

Nagroda Specjalna dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!

0
Nagroda Specjalna dla Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle!
Udostępnij:

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, jako jedyna placówka w Polsce decyzją komisji konkursowej powołanej przez Fundację „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” zdobyło zaszczytną Nagrodę Specjalną w dorocznym Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku szkolnym 2017/2018.

Placówka od 2015 roku działa na rzecz Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Warto przypomnieć, że nie po raz pierwszy została doceniona. Za szczególny wkład w realizowanie założeń kampanii czytania, konsekwencje w prowadzeniu działań i ich profesjonalizm otrzymała w roku szkolnym 2015/2016 i 2016/2017 Nagrodę Główną, a lider kampanii Anna Zielińska otrzymała Wyróżnienie Specjalne dla najlepszego Koordynatora Roku 2016.

We wtorek 11 grudnia br. w kinie Atlantic w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Podczas uroczystości uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorami opowiadań z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” Katarzyną Ryrych, Katarzyną Terechowicz i Wojciechem Cesarzem, oraz z raperem-filozofem Mikserem, który rapuje o wartościach. Nagrody wręczały Panie: Irena Koźmińska Prezes Fundacji „ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz Małgorzata Ostrowska- Królikowska Ambasadorka kampanii czytania.

Założycielka Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” Irena Koźmińska przypomniała wszystkim, że „codzienne czytanie dziecku, poświęcanie mu czasu, nauczanie odróżniania dobra od zła – to ważne powinności dorosłych. Rzetelne wywiązywanie się z tych obowiązków jest warunkiem wychowania mądrych dobrych i szczęśliwych ludzi „, podkreśliła również duży wkład pracy oraz zaangażowanie naszej placówki na rzecz propagowania głośnego czytania wśród najmłodszych.

Tegoroczna Nagroda to wielkie wyróżnienie dla placówki, nie mamy wątpliwości, że obecność książki w życiu dziecka jest po prostu niezbędna. Cieszymy się, że nasza aktywność i udział w kampanii czytania, a także w innych inicjatywach mających na celu dobro i wszechstronny rozwój dzieci została doceniona. Wiadomość o przyznaniu nagrody przez Fundację CPCD jest dobrym podsumowaniem tego mijającego roku i świadczy o wypracowaniu naszej własnej metody działania na rzecz propagowania głośnego czytania. Ogromna w tym zasługa całej Społeczności Przedszkola, Rodziców oraz Sympatyków naszej placówki, dla których codzienne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów! Największe imprezy czytelnicze w roku szkolnym 2017/2018, które odbyły się w naszym przedszkolu i były poddane ocenie konkursowej to: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Bajka Muzyczna „Czerwony Kapturek”, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny z okazji 50 urodzin najsłynniejszego psa Reksia, Dzień Rodziny -„Lokomotywa życzeń dla Mamy i Taty”, III Piknik czytelniczy „Bajkowa podróż lokomotywą Juliana Tuwima”, warsztaty literackie z Barbarą Gawryluk, spektakl w wykonaniu rodziców w ramach działającego w naszym przedszkolu Klubu Czytających Rodziców pt. „Królewna Śnieżka”, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie łączy”.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w realizację przedsięwzięć, głośne czytanie dzieciom w domu i w przedszkolu, liczne uroczystości i akcje czytelnicze. Wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy z Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” prowokuje do dalszych kreatywnych działań. Pomysłów nam nie brakuje. A wszystkim dorosłym przypominamy, że przeznaczając 20 minut dziennie, codziennie na czytanie dziecku ciekawych i mądrych książek, z dawką humoru, napisanych pięknym językiem z ważnym przesłaniem, na pewno przyniesie widoczne efekty. Pamiętajmy, że codzienne czytanie dzieciom jest proste i znakomicie wspiera wszechstronny rozwój dziecka!

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

{gallery}galerie/18_rok/p_bajkowe{/gallery}