niedziela, 5 lutego, 2023

Nagrody w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł rozdane

0
Nagrody w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł rozdane
Udostępnij:

W dniu dzisiejszym 26 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Jaśle otrzymało nagrody w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowana jest od 2002 roku i podejmuje problem profilaktyki uzależnień. Ma na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia oraz prospołecznych postaw do walki z patologią, zwłaszcza piciem alkoholu, zażywaniem narkotyków i stosowaniem przemocy. W akcję zaangażowane są miasta i gminy z całej Polski, również Jasło.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w tę akcję. Istotna jest świadomość, jak ważne jest zachowanie trzeźwego spojrzenia na świat. Należy pamiętać, że nie wszystko co jest dostępne, może być nadużywane – mówił podczas spotkania burmistrz miasta Jasła Andrzej Czernecki.

Pierwszy etap kampanii składał się z pięciu konkursów: Na tropie piękna (dla uczniów szkół podstawowych), Dzielę się pięknem (dla gimnazjalistów), Mały odkrywca (dla uczniów szkoły podstawowej), Eksplorator (dla gimnazjalistów), Szukamy Młodych Mistrzów – Lokalni Liderzy (dla gimnazjalistów).

Uczniowie w ramach tych konkursów przygotowywali prace plastyczno-literackie, brali udział w konkursie ulotkowym oraz zmagali się z pytaniami z Internetu. W ramach tegorocznej edycji mamy 26 laureatów Kampanii Zachowaj Trzeźwy umysł, w tym nagrodę główną dla uczennicy z Gimnazjum nr 1 w Jaśle – mówiła Iwona Byczek z Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Nagrodę główną w postaci laptopa otrzymała Paulina Bara z Gimnazjum nr 1 w Jaśle (Dzielę się pięknem), którą odbierze w dniu jutrzejszym, w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Pozostali nagrodzeni uczniowie:

Anna Tarnawska (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12) – Mały Odkrywca, Dagmara Piątkowska (Szkoła Podstawowa nr 1) – Na tropie piękna, Wiktoria Gozdalska (Szkoła Podstawowa nr 8) – Mały Odkrywca, Alina Dziedzic (Gimnazjum nr 2) – Dzielę się pięknem, Jakub Szajna (Szkoła Podstawowa nr 4) – Na tropie piękna, Wiktoria Rączka (Szkoła Podstawowa nr 2) – Na tropie piękna, Julia Gajecka (Szkoła Podstawowa nr 2) – Na tropie piękna, Patrycja Niziołek (Szkoła Podstawowa nr 4) – Na tropie piękna, Natalia Dyja (Szkoła Podstawowa nr 7) – Na tropie piękna, Jakub Węgrzynowicz (Gimnazjum nr 4) – Dzielę się pięknem, Aleksandra Stanula (Szkoła Podstawowa nr 8) – Na tropie piękna, Wiktor Toporowicz (Szkoła Podstawowa nr 10) – Na tropie piękna, Justyna Bukowiec (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Anna Miśkowicz (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Izabela Piątek (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Aleksandra Kwast (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Mateusz Żyra (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Aleksandra Przetacznik (Gimnazjum nr 4) – Dzielę się pięknem, Łukasz Żebracki (Gimnazjum nr 1) – Dzielę się pięknem, Karol Centler (Gimnazjum nr 2) – Szukamy Młodych Mistrzów – Lokalni Liderzy, Łukasz Korczykowski (Gimnazjum nr 2) – Szukamy Młodych Mistrzów – Lokalni Liderzy, Gabriela Czerwińska (Gimnazjum nr 2) – Szukamy Młodych Mistrzów – Lokalni Liderzy, Lidka Marek (Gimnazjum nr 4) – Eksplorator, Krystian Półtorak (Gimnazjum nr 4) – Eksplorator, Agata Petrycka (Gimnazjum nr 4) – Eksplorator.

W ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł malowałam martwą naturę, gdyż jest tak wiele nieodkrytych miejsc do których człowiek praktycznie nie ma dostępu i właśnie jedno z nich chciałam przedstawić w swojej pracy – mówiła Aleksandra Kwast, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Jestem bardzo zaskoczona, że zajęłam tak wysokie miejsce. Nie spodziewałam się tego – dodała.

Drugi etap Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł skierowany jest do klas i grup (wrzesień-październik).

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj