wtorek, 27 lutego, 2024

Najmłodsi wokaliści z JDK laureatami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Skowroneczek”

0
Najmłodsi wokaliści  z JDK laureatami XIII Ogólnopolskiego Festiwalu  „Skowroneczek”
Udostępnij:

W dniach 16-19 czerwca br. odbył się trzynasty Festiwal „Skowroneczek”. To ogólnopolska impreza dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej zorganizowana przez Wydawnictwo PROMYCZEK.
Do festiwalu zakwalifikowało się troje wokalistów z Jasielskiego Domu Kultury: Aleksandra Sieńkowska; w kat do 7 lat, Dawid Wojnarowicz ; w kat. do 10 lat oraz Roksana Węgiel; w kat. do 12 lat.

Wszyscy zaprezentowali się znakomicie i otrzymali nagrody w swoich kategoriach: Ola Sieńkowska zdobyła III nagrodę zaś Dawid i Roksana otrzymali II nagrody. W jury konkursu zasiedli min. Małgorzata Bartas- Witan – redaktor Programu 1 Polskiego Radia, ks. Paweł Sobierajski – wykładowca AM w Katowicach , Paweł Moszumański – kompozytor, Aleksander Pałac redaktor muzyczny TVP.

W ramach festiwalu zapewniono wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w warsztatach , spotkaniach, wycieczkach oraz wystąpiły w koncercie laureatów, który odbył się 18 czerwca na sądeckim rynku. 19 czerwca uczestniczyły również w uroczystej mszy z okazji ogłoszenia św. Kingi patronką Starego Sącza oraz w koncercie w ramach Pikniku z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. Koncerty były nagrywane prze TVP ABC oraz TVP Kraków. Wokalistów do festiwalu przygotowała Ewa Grzebień.

eg (JDK)