sobota, 15 czerwca, 2024

Oliwia Hap i Aleksandra Brągiel laureatkami „Polonia semper Fidelis”

0
Oliwia Hap i Aleksandra Brągiel laureatkami „Polonia semper Fidelis”
Udostępnij:

W dniach 17-19 czerwca br. w Dębicy odbywał się Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej „POLONIA SEMPER FIDELIS”. Wzięło w nim udział 66 wykonawców, w tym 16 zespołów i 50 solistów, z całej Polski. Jasielski Dom Kultury reprezentowały Alicja Lechwar, Aleksandra Brągiel i Oliwia Hap.
Wokalistki JDK po raz pierwszy uczestniczyły w tym festiwalu, jednak umiejętności i siła przekazu z jaką zaśpiewały swoje piosenki okazały się na tyle przekonujące , że jury przyznało im nagrody.

I nagrodę w kategorii dorosłych otrzymała Oliwia Hap zaś III nagrodę w kategorii dziecięcej starszej przyznano Aleksandrze Brągiel. Oliwia zaśpiewała piosenkę „Aniele mych pradziadów” z tekstem Ernesta Brylla i muzyką W. Korcza, Ola sięgnęła do nowego repertuaru i zaśpiewała piosenkę Ani Rusowicz „Będziemy Polską” .Oliwia wystąpiła na koncercie laureatów, który odbył się 19 czerwca na dziedzińcu Kościoła Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Wokalistki pracują pod kierunkiem Ewy Grzebień- instruktora muzyki JDK.

eg (JDK)