środa, 7 grudnia, 2022

New Bone oczarował słuchaczy

0
New Bone oczarował słuchaczy
Udostępnij:

Gromkie oklaski towarzyszyły występowi formacji New Bone w Jasielskim Domu Kultury. Zespół zaprezentował na żywo swój ostatni album „Destined”, udowadniając, że mają jeszcze wiele do powiedzenia na polu jazzu akustycznego.
Muzycy rozpoczęli koncert od utworu: „ We’ll see”, które otwiera płytę. Po powitaniu słuchaczy przez lidera grupy, Tomasza Kudyka, przeszli do kolejnej kompozycji zatytułowanej „New Ballad for”. Z utworu na utwór zespół penetrował kolejne rejony akustycznego jazzu, wykazując się dużym feelingiem i sprawnością w ukazywaniu kolejnych barw muzycznych. Kompozycje „Altanowa 18” i „At Last Free” ukazały wysoki kunszt wykonawczy grupy i zasłużenie nagrodzone zostały dużymi brawami. Na zakończenie zabrzmiał tytułowy utwór z albumu „Destined”, który wyostrzył apetyt fanów jazzu na kolejne imprezy z muzyką jazzową.

Zespół wystąpił w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Marcin Adamczak – kontrabas, Paweł Kaczmarczyk fortepian, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy oraz Dawid Fortuna – perkusja.

pch (JDK)

{gallery}galerie/koncert_new_bone{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj