wtorek, 27 lutego, 2024

Pisarze z I LO na książkowych półkach!

0
Pisarze z I LO na książkowych półkach!
Udostępnij:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego walczą o wydanie swojej pierwszej autorskiej książki zatytułowanej Plac Bartłomieja. Cel jest w zasięgu ręki dzięki Ogólnopolskiemu Konkursowi Misja – Książka! W I etapie konkursu, współorganizowanego przez MEN, uczniowie potrzebują głosów internetowych od wszystkich chętnych wesprzeć tę młodzieżową inicjatywę. Młodzi autorzy, pod opieką polonistki Marty Daty, opracowali swoją pracę w Inteligentnym Systemie Wydawniczym Ridero.

Grupa Dartemate to pakt umysłów ścisłych z I LO w Jaśle. Zjednoczeni przez swoją mentorkę wyruszyli na podbój świata literatury. Skład armii: Oliwia — niepoprawna romantyczka, Miłosz — urodzony w złym stuleciu, Emilia — posiadająca dzikość żółtej pantery, Krzysztof — lubi kebab z ostrym sosem, Martyna — introwertyk z innego świata, Kamil — pozytywnie nastawiony do życia, Piotr — humanista zagubiony wśród matematyków, Dawid — będzie grać w grę.

Jak sami przedstawiają, ich książka to „Tajemnice, rodzinne sekrety, morderstwa i wydarzenia sprzed lat rzutujące na teraźniejszość. Historie smutne, tragiczne, romantyczne i zabawne. Ludzie przemijają, lecz pamięć zostaje. Co ich wszystkich łączy? Plac Bartłomieja.” Książka, oprócz walorów artystycznych, może również stanowić promocję naszego miasta. Zatytułowanie jej nazwą jednego z najbardziej znanych miejsc w Jaśle na pewno nie jest przypadkowe.

Plac Bartłomieja

Głosowanie odbywa się przez Internet na stronie: https://ridero.eu/pl/books/plac_bartlomieja/ Głos można oddać za pomocą facebooka, Twittera lub drogą mailową. W przypadku głosowania drogą mailową, należy kliknąć w link weryfikacyjny, który zostanie przesłany na podany adres mail.

Prosimy o mobilizację i głosowanie!

Kacper Lawera