środa, 30 listopada, 2022

Pokaz filmu „Chce się żyć” przyciągnął tłumy do MDK…

0
Pokaz filmu „Chce się żyć” przyciągnął tłumy do MDK…
Udostępnij:

4 kwietnia b. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zorganizował seans pełnometrażowej fabuły Macieja Pieprzycy pt. „Chce się żyć”. Miło nam było gościć w naszej placówce tak dużą publiczność, która przyszła obejrzeć ten dramat. Na seans tłumnie stawiła się młodzież, ale przybyła również też starsza widownia. Mamy nadzieję, że dla każdego seans filmu był ciekawym doświadczeniem.
Fabuła „Chce się żyć” dostarcza widzowi zarówno wzruszeń, jak i dużej dawki humoru. Inspiracją dla reżysera była autentyczna postać Mateusza Rosińskiego, który zmaga się z porażeniem mózgowym. Maciej Pieprzyca snuje opowieść o głównym bohaterze oddając mu głos, dzięki czemu stawia widza w uprzywilejowanej sytuacji, rozumie on, bowiem uczucia oraz myśli bohatera, podczas gdy jego otoczenie uważa go za osobę upośledzoną intelektualnie. Reżyser zaskakuje nas jeszcze jedną niespodzianką, nie pokazuje Mateusza, jako postaci tragicznej, wręcz przeciwnie, jest on osobą optymistycznie nastawioną do życia, brakuje mu tylko jednego – możliwości komunikowania się. Bohater czeka na to ponad 20 lat, dopiero wtedy pewna opiekunka z ośrodka uczy go języka Blissa (pismo logograficzne, opracowane przez Charlesa K.Blissa). Mateusz w końcu może wyrazić swoje myśli, najważniejszą z nich jest „Nie jestem rośliną”.

Film „Chce się żyć” z pewnością jest jedną z ważniejszych pozycji kina polskiego. Cieszymy się, że mogliśmy go pokazać Państwu w naszej placówce.

Wszystkich spragnionych kolejnych pokazów filmowych zapraszamy do śledzenia naszej strony www.mdkjaslo.pl , gdzie już wkrótce pojawią się kolejne filmowe propozycje.

MDK Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj