wtorek, 18 czerwca, 2024

Prawo Wysokich Dziewczyn

0
Prawo Wysokich Dziewczyn
Udostępnij:

20 grudnia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle poznaliśmy Prawa Wysokich Dziewczyn, które odkryła przed nami ich twórczyni Peyton.

Najważniejsze Prawo Wysokich Dziewczyn brzmi: Osobom powyżej metra osiemdziesięciu wzrostu zakazuje się randkowania z osobami poniżej metra siedemdziesięciu pięciu.

Czy wysoki wzrost to powód do kompleksów? Czy w ogóle cokolwiek może być takim powodem? Czasem szukamy pretekstów, aby nie pozwolić nikomu do nas się zbliżyć, aby nie zostać zranionym. Jak twierdzi przyjaciółka Peyton, Chloe: „nie zrobiłaś nic złego.(…) Ale jeśli będziesz się zachowywała, jakby to była twoja wina, zołzy i łobuzy rozszarpią cię na strzępy.”

Klubowiczom temat, poruszony przez Joanne MacGregor w książce Jej wysokość P., nie do końca się podobał. – Trochę ta historia mnie nie przekonuje – zauważyła Ola. Dla mnie temat jest sztuczny, a powieść ma zbyt dużo dialogów – stwierdziła Iza. Co jednak nie przeszkodziło nikomu w szybkim przeczytaniu powieści, bo styl autorki sprawia, że czyta się jednym tchem.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle