niedziela, 14 lipca, 2024

Świat zmysłów, czyli jak zmysły oszukują nas i jak my oszukujemy nasze zmysły

0
Udostępnij:

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na interaktywną wystawę „Świat zmysłów”. Na ponad 30 stanowiskach zaprezentowane są najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Wystawa odbywa się w ramach programu „Jasło miasto wiedzy”.

Wystawa „Świat zmysłów” to ekspozycja interaktywna. Oznacza to, że tematykę prezentują specjalne modele interaktywne, obsługiwane przez zwiedzającego. Widz, korzystając z instrukcji, może samodzielnie wykonać pomiar czy prostą obserwację. W ten sposób poprzez zabawę i samodzielne działanie poznaje prezentowane zjawisko i odkrywa tajniki funkcjonowania narządów zmysłów.

Modele zgromadzone na wystawie pomagają zrozumieć związek pomiędzy budową narządów zmysłów, a ich działaniem. Przedstawiają zjawiska wynikające z faktu posiadania dwojga oczu i uszu, a także pokazują, w jaki sposób zmysły oszukują nas oraz jak my możemy oszukać nasze zmysły.

Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku, a dzięki doborowi stanowisk może pomóc w realizacji programu nauczania takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

Czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 16:00 (po wcześniejszym umówieniu się). Miejsce: budynek Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Koralewskiego 9, wejście od ul. Bednarskiej). Cena biletu – 5 zł. Zwiedzić ją można do 3 lutego 2019.

Szczegółowe informacje i zapisy: Muzeum Regionalne w Jaśle, ul. Kadyiego 11, tel. 134462359.

Serdecznie zapraszamy

Muzeum Regionalne/ Urząd Miasta w Jaśle