wtorek, 18 czerwca, 2024

Przedszkole Miejskie nr 3 nagrodzone w kampanii Cała Polska czyta dzieciom

0
Przedszkole Miejskie nr 3 nagrodzone w kampanii Cała Polska czyta dzieciom
Udostępnij:

M. Gorki powiedział „kochajcie książkę, bo ona jak przyjaciel, pomoże wam zorientować się w pstrej i burzliwej plątaninie myśli, uczuć, zdarzeń, ona nauczy was szacunku dla siebie i dla człowieka, ona uskrzydli wasz rozum i serce miłością i do człowieka i do świata.”

Głośne czytanie stanowi jeden z podstawowych priorytetów Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Jaśle. Dostrzegając wielką wartość czytania placówka od wielu lat bierze aktywny udział w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Promując głośne czytanie przedszkole stara się dobierać dziecku literaturę tak, aby nie tylko rozwijała ich umysły, wpływała na wzbogacenie ich słownika, wiedzę, postawy i system wartości, ale była także zintegrowana z aktualnymi treściami wychowawczo-dydaktycznymi oraz stwarzała okazję do podejmowania doświadczeń językowych, plastycznych i teatralnych.

Z przyjemnością informujemy, że Przedszkole Miejskie Nr 3 w Jaśle po raz kolejny zostało docenione w ogólnopolskim konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2016/2017.

Placówka wraz z liderem Konkursu dyrektor Elżbietą Krzysiak, znalazła się już po raz kolejny w gronie nagrodzonych(2004/5, 2007/8, 2013/14, 2014/15, 2015/16). – Mamy powód do dumy, bo wśród laureatów są tylko cztery placówki – Szkoła Podstawowa w Jaksicach, Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle, Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach – oraz nasze przedszkole!- powiedziała Elżbieta Krzysiak, dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3. Oczywiście wspomniany sukces możliwy był dzięki organizacji wielu imprez, uroczystości, wizycie wielu ciekawych gości, a przede wszystkim dzięki nauczycielom, rodzicom oraz dziadkom.

W ramach akcji zorganizowano ponad 100 imprez. Do najważniejszych można zaliczyć – Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”, Dzień Dziecka w PM3 „Rodzice Dzieciom”, Dzień Języka Polskiego „Dbamy o nasza małą Ojczyznę”, „Żyj zgodnie z przyrodą, nie zaśmiecaj Ziemi”, XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „ Czytanie Uskrzydla”.

– Wiek przedszkolny to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. To czas kształtowania się jego nawyków, w tym również czytelniczych. Warto więc wykorzystać ten czas na kontakt dziecka z literaturą. Pragniemy bowiem, by obok nas dorastały dzieci mądre i wrażliwe. A zatem zachęcamy, aby dzieci od najmłodszych lat obcowały z książką. Stąd nagrodę traktuję jako nasz wspólny sukces tj. nauczycieli, rodziców, społeczności lokalnej oraz władz samorządowych, licząc na dalszą miłą współpracę – powiedziała Elżbieta Krzysiak.

PM nr 3

{gallery}galerie/18_rok/nagroda_pm_3{/gallery}