piątek, 2 grudnia, 2022

Przydrożne kapliczki w JDK

0
Przydrożne kapliczki w JDK
Udostępnij:

Ponad 350 prac z 38 szkół i jednostek kultury wpłynęło na VII Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Jasielski Dom Kultury. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Przydrożne kapliczki w podkarpackim pejzażu”. Jego rozstrzygnięcie oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. – To miłe, że tak licznie dzieci wzięły udział w naszym konkursie. To wspaniałe, że pamiętacie o tych kapliczkach, które są symbolem historii, czyli przemijania – mówił podczas wręczania nagród Janusz Szewczyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury.
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu jasielskiego. Jury oceniając prace brało pod uwagę: estetykę i staranność wykonania, inwencję twórczą dziecka, ogólny wyraz artystyczny oraz samodzielność. – Poziom wszystkich prac był wysoki i ciekawy. Nad każdą z nich można było się zatrzymać, każda z nich coś wnosiła: piękna kolorystyka, bardzo dobrze zachowane proporcje, zarówno samych kapliczek, jak i całego obrazu. Trudno było podjąć decyzję, komu które miejsce przyznać, bo każda praca nadawała się do wyróżnienia, już chociażby za sam udział w konkursie – mówi Tomasz Kasprzyk, fotografik, członek komisji konkursowej.

Nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace można oglądać do 30 listopada 2013 r. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury (I piętro).

 

***

Nagrodzeni:

kategoria I (kl. I – III szkoły podstawowe): 1. Nina Zoła – Zespół Szkół w Woli Dębowieckiej, 2. Magdalena Janusz – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle, 3. Filip Preisner – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle, 4. Maria Adamska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, 5. Amelia Michalec – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Jaśle.

kategoria II (kl. IV – VI szkoły podstawowe): 1.Klaudia Lach – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaśle, 2.Adam Czyżowicz – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, 3. Julia Węgrzyn – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach, 4. Maciej Szpak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle, 5. Natalia Jędryczka – Szkoła Podstawowa w Dobryni.

kategoria III ( gimnazja ): 1.Milena Rzońca – Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, 2. Maria Gizara -Gimnazjum w Skołyszynie, 3. Oliwia Augustyn – Gimnazjum Publiczne w Dębowcu, 4. Katarzyna Czajka – Gimnazjum Nr 2 w Jaśle, 5. Joanna Mitoraj – Gimnazjum w Skołyszynie.

Nagrodę specjalną za „Tryptyk” otrzymała Izabela Świątek, gimnazjalistka, reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury.

kp (JDK)

{gallery}galerie/rozstrzygniecie_koncertu{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj