poniedziałek, 6 lutego, 2023

Roztańczeni szczudlarze

0
Roztańczeni szczudlarze
Udostępnij:

„Korowód tańca”, to wspaniałe widowisko, które w piątek (28 lipca br.) wieczorem mogła – za sprawą Teatru Ulicznego „Highlights” z Kijowa na Ukrainie – obejrzeć publiczność licznie zgromadzona na jasielskim rynku.

Przez ulewę występ opóźnił się o prawie pół godziny, ale – jak się okazało – warto było czekać. Niezwykła żywiołowość, a zarazem lekkość i gracja tańczących na szczudłach aktorów, świetna muzyka, piękne układy choreograficzne, komiczne scenki oraz bogactwo i różnorodność kostiumów zrobiły wielkie wrażenie na widzach. Na zakończenie szczudlarze zaprosili dzieci do wspólnych pląsów w kółku, a potem chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.

Spektakl zamykał pierwszy dzień Targów Miast Partnerskich, zorganizowanych 28 – 29 lipca br. w ramach projektu „W Karpaty w inne klimaty. Transgraniczna oferta turystyczna Jasło – Humenne”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Inetrreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

Współorganizatorem wydarzenia był Jasielski Dom Kultury.

JDK – st

{gallery}galerie/17_rok/spektakl_uliczny{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj