sobota, 15 czerwca, 2024

Egzotyczne opowieści w jasielskiej bibliotece

0
Egzotyczne opowieści w jasielskiej bibliotece
Udostępnij:

Indiańskie totemy, gwatemalskie baśnie i Żabi książę – za nami kolejny tydzień wakacyjnych zajęć dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle! W zajęciach z cyklu Baśnie z czterech stron świata wzięło udział ponad sześćdziesiąt uśmiechniętych małych podróżników.

Daleką i tajemniczą Gwatemalę biblioteczni podróżnicy odwiedzili podczas spotkania Szamańskie opowieści w Oddziale dla Dzieci. Odważnie stanęli oko w oko z szamanem, odkryli swoje zwierzęta mocy i stworzyli indiańskie totemy! Mój totem sprawi, że przez całe wakacje będzie pogoda w sam raz do zabawy! – mówił Antoś.

 

Dzięki spotkaniu Indyjski kalejdoskop w Fili nr 1 najmłodsi wybrali się na wyprawę do egzotycznych Indii. Dzieci wysłuchały bajki Opowieść o słońcu, księżycu i kogucie, którą czytają ich rówieśnicy w Indiach, stworzyły plastocoolkowy kwiat lotosu i poznały indyjskie stroje. Sari to ubranie, w których chodzą indyjskie dziewczynki – opowiadała Julka.

W podróż do Niemiec wybrali się mali podróżnicy z Filli nr 2. Dzieci poznały książki, które czytają ich niemieccy rówieńscy, spotkali Żabiego księcia – bohatera baśni braci Grimm a nawet stworzyły własną wersję księcia zaklętego w żabę. A nasze żabki są słodziutkie, można je całować – powiedziała Ola. Ale księcia z nich nie będzie – dodała Lenka.

Do dalekiej Afryki dotarli najmłodsi z Filli nr 3. Podczas spotkania Cętki, kropki, paski dzieci wysłuchały afrykańskich opowieści i udały się w daleką wyprawę by poznać afrykańskie zwierzęta. Z dalekiej podróży najmłodsi przywieźli portrety spotkanych tam zwierząt. – Naszego lwa i zebrę zabierzmy ze sobą na wakacje – mówili Ola i Adaś.

Na kolejną porcję dobrej zabawy, zwiedzania przez działanie i egzotycznych bajek, baśni oraz opowieści zapraszamy już za tydzień! Harmonogram zajęć oraz więcej informacji dostępne na stronie: www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/egotyczne_opowiesci{/gallery}