piątek, 19 sierpnia, 2022

Dni Liwocza już za nami

0
Dni Liwocza już za nami
Udostępnij:

W dniach 19-20 lipca w parku w Brzyskach odbyły się już kolejne Dni Liwocza. Imprezę poprowadził Witold Odrobina – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, jeden z twórców radia RMF FM.

Pierwszy dzień tego wydarzenia oficjalnie rozpoczął wójt gminy Brzyska – Rafał Papciak.

– Szanowni państwo, mili goście – otwieram Dni Liwocza 2014. Dwa dni wspaniałej zabawy, którą przygotowaliśmy dla Państwa, dla mieszkańców naszej pięknej gminy, a także dla wszystkich gości, którzy nas odwiedzą. Na samym początku chciałbym podziękować prowadzącemu, pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa, a także obsłudze tego wspaniałego wydarzenia. Liczymy na to, że przez te dwa dni wszyscy będą się doskonale bawić, a jest to możliwe dzięki ludziom dobrej woli, którzy wsparli finansowo organizację. Pragnę również podziękować radzie gminy Brzyska z Panem przewodniczącym Czesławem Węgrzynem na czele. Liczę na to, że tak jak podczas poprzednich edycji, Dni Liwocza będą jedną z najlepszych imprez w powiecie – powiedział Rafał Papciak.

Pierwszy dzień zabawy rozpoczął się już o godzinie 15. od konkursów dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Organizatorzy zapewnili wspaniałą zabawę dla dzieci w postaci wesołego miasteczka i licznych atrakcji towarzyszących. Kolejnym punktem imprezy były występy wokalne młodej i zdolnej młodzieży z gminy Brzyska. Dla zgromadzonej publiczności zagrał własny repertuar zespół Hideaway z Jodłowej. Około godziny 18. na scenie nastąpiła nagła zmiana klimatu muzycznego. Była to nie lada gratka dla młodzieży wychowanej na muzyce hip-hop, bowiem swoje umiejętności zaprezentowali Ade, Manifest, Baku i Bro. Przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół Reggeneracja. Artyści nie ograniczają się jednak do jednego rodzaju muzyki, na co wskazuje nazwa zespołu – stworzyli własny styl mieszając ze sobą różne gatunki muzyczne. Niewątpliwie największą atrakcją pierwszego dnia imprezy był występ zespołu After Party. Ich piosenki nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów. Warto również dodać, że zespół koncertował już w całej Europie i Stanach Zjednoczonych, a kanał After Party na youtubie obejrzało ponad 45 mln osób. O godzinie 22:30 zgromadzeni mogli bawić się na dyskotece pod gwiazdami, przy muzyce Dj Trakmajstera. Impreza potrwała do późnych godzin nocnych.

Dzień drugi otworzył przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego – Sławomir Miklicz.

Drodzy Państwo, Dni Liwocza już na stałe wpisują się w krajobraz wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych naszego województwa . Mam przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w tych dniach i musze powiedzieć, że gmina Brzyska jest gminą widoczną na mapie powiatu jasielskiego. To co w ostatnich latach wydarzyło się w tutaj zasługuje na uwagę i uznanie. Dziękuję pięknie za zaproszenie i gratuluję organizacji tej imprezy – powiedział Sławomir Miklicz.

Niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów drugiego dnia było zorganizowanie turnieju sołectw. W konkursie wystartowali: Błażkowa, Brzyska, Kłodawa i Lipnica Dolna. 4 drużyny walczyły o puchar wójta. Rok temu 1 miejsce zajęło sołectwo Brzyska a i w tym roku team nie oddał pucharu, zgarniając łącznie największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach, między innymi: przeciąganie traktora na czas. Nagrody wszystkim drużynom wręczyła Alicja Zając – senator RP.

Po zorganizowanym konkursie, publiczność bawił zespół folklorystyczny z gminy Brzyska – Liwoczanie, a tuż za nimi wystąpił najlepszy zespół rozrywkowy na Podhalu – Baciary. Zgromadzeni posłuchać mogli takich przebojów jak: „ Zostań tu ze mną”, „Jak się bawią ludzie” czy „Agnieszka”. Dni Liwocza zakończyła zabawa ogrodowa z zespołem Mexicana.

Natalia Dubiel

{gallery}galerie/dni_liwocza_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj