poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Słowo wciąż żywe

0
Słowo wciąż żywe
Udostępnij:

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego SENSOWNE TWORY SŁOWNE liryka, epika, dramat, której motywem przewodnim był „Bohater w literaturze”.

Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach: uczniów szkół gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy reprezentowali placówki oświatowe i kulturalne z Jasła oraz powiatu jasielskiego. Byli recytatorzy z Gimnazjum nr 1 w Jaśle, ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu i Lipnicy Dolnej, uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, z Zespołu Szkół Budowlanych, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, Społecznego Liceum STO i Jasielskiego Domu Kultury.

Recytatorzy prezentowali na scenie głównie poezję oraz fragmenty prozy. Repertuar uczestników był bardzo różnorodny a jego wykonanie było na bardzo wysokim poziomie, co wielokrotnie podkreślali członkowie jury.

Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Papciak –nauczyciel polonista, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Jaśle, Bożena Gogosz – polonistka w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, Krystyna Ziemba – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle postanowiła przyznać następujące nagrody.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Katarzyna Lechowska z Gimnazjum nr 1 w Jaśle

II miejsce – Iga Ziemba z Gimnazjum nr 1 w Jaśle

III miejsce – Kinga Janas ze Społecznego Gimnazjum w Opaciu

Wyróżnienia otrzymały: Joanna Harmata (Społeczne Gimnazjum w Opaciu) oraz Karina Smalara (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce ex aequo – Katarzyna Krupa ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Aleksandra Łach z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie

II miejsce ex aequo – Miłosz Stój z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Izabela Wypasek również z I LO w Jaśle

III miejsce ex aequo – Miłosz Momot z I LO w Jaśle oraz Tomasz Jarów z Zespołu Szkół Budowlanych

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Kolbusz z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle oraz Marek Śliwa reprezentujący Jasielski Dom Kultury.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MDK Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj