środa, 19 czerwca, 2024

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

0
Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”
Udostępnij:

Od początku roku szkolnego jasielscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi odwiedzali szkoły, przedszkola, a także zapraszali dzieci do komendy, by edukować ich na temat bezpieczeństwa i uświadamiać o istniejących zagrożeniach.

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policyjni profilaktycy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi z jasielskiej komendy angażowali się w realizację założeń ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”. Dlatego dwa pierwsze miesiące nauki po wakacyjnej przerwie obfitują zazwyczaj w liczne spotkania i lekcje, w których często uczestniczą umundurowani policjanci.

Funkcjonariusze podczas praktycznych zajęć na drogach, omawiali znaczenie znaków drogowych, pokazywali w jaki sposób można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przypominali także o obowiązku korzystania z wyznaczonych przejść dla pieszych, przestrzegając by nigdy nie wbiegać na jezdnię i zawsze stosować się do sygnalizacji świetlnej. Często, w salach lekcyjnych, dla uatrakcyjnienia zajęć policjanci wykorzystywali zestaw „Autochodzik”.

Lekcja z policjantem lub wizyta w komendzie policji, to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie. Dzieci chętnie zabierają głos i aktywnie uczestniczą w profilaktycznych zajęciach dzięki czemu zapamiętują najważniejsze informacje przekazywane przez policjantów. Dlatego policjanci omawiają także tematy związane z właściwym zachowaniem w szkole, szczególnie w relacjach z rówieśnikami. Aby dzieci zapamiętały jak najdłużej zasady bezpieczeństwa, policjanci po zakończonej prelekcji przekazują najmłodszym kolorowanki oraz odblaski.

Policjanci przypominają, że edukacja dzieci i młodzieży leży w naszych rękach. Poświęćmy najmłodszym więcej czasu, otoczmy ich właściwym nadzorem. Wskazujmy prawidłowe postawy zachowania, a przede wszystkim jak najczęściej rozmawiajmy o bezpieczeństwie. Systematyczne przekazywanie tych cennych informacji z pewnością zaowocuje w przyszłości i wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa.

KPP Jasło