sobota, 22 czerwca, 2024

„Stylistka w mojej szafie”

0
„Stylistka w mojej szafie”
Udostępnij:

69. Studnia Kulturalna JDK. Tym razem gościem była Magdalena Sajdak, stylistka wizerunku oraz wizażystka. Doradzała, jak dobierać ubrania do swojej sylwetki.

15 kwietnia br. w JDK odbyło się spotkanie z Magdaleną Sajdak, właścicielką Studia Mody Ślubnej w Jaśle, która prowadzi szkolenia z zakresu wizażu, kreowania wizerunku i stylizacji.

 

– Modą zaczęłam się interesować od czasu kiedy byłam świadoma swojego wyglądu. To były lata 90. Nawet pamiętam z tamtego okresu, jak były modne buty na koturnach. Do nich zakładano dzwony, białą górę i krótką torebkę. Myślę, że od tego właśnie czasu zaczęłam się tym wszystkim interesować. W tamtych czasach nie znałam takiego pojęcia jak stylistka. Była to dla mnie abstrakcja. W 2014 roku stwierdziłam, że trzeba zacząć mówić o tym, jak trzeba się ubierać. W dzieciństwie chodziłam na kółko plastyczne. Ma to więc bardzo duży związek z analizą kolorystyczną, mieszaniem kolorów itd. Potem studiowałam zarządzanie, które dziś pomaga w prowadzeniu swojej firmy. Robiłam również kosmetologię, która również mi pomaga. Zrobiłam również różne kursy, które były po drodze. Wszystkie te czynniki przyczyniły się na to, co robię i kim jestem – mówi Magdalena Sajdak.

Wiosna to czas, kiedy nie tylko przyroda budzi się do życia. To wtedy również przeglądamy nasze szafy. To, co w nich znajdujemy nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Rzeczy są niemodne albo za małe. W takich sytuacjach dobrze jest zdać się na pomoc stylistki. Wiedza i doświadczenie pani Magdy gwarantują, że pokieruje wizerunkiem i stylem, wydobywając atuty kobiecej urody.

– Kobietom, które nie zawsze dobrze się ubierają mogę powiedzieć, żeby poznały swoje ciało i sylwetkę. Świadomie zaczęły kupować ubrania, nie bojąc się tego. Pamiętać trzeba, żeby nie kopiować od nikogo i wypracować swój własny, oryginalny styl. Metoda prób i błędów na pewno przyczyni się do tego, że osiągniemy zamierzony cel i będziemy szczęśliwe – mówi Magdalena Sajdak.

Magdalena Sajdak wierzy, że każdy może wyglądać atrakcyjnie. Nie ma rzeczy nie możliwych. Na spotkaniu pokazała jak wydobyć i podkreślić zalety sylwetki, niezależnie od wieku, rozmiaru czy zasobności portfela. Przedstawiła różne rodzaje kobiecej figury oraz zaprezentowała łączenie barw tak, by tworzyły jedną całość. Magdalena Sajdak uważnie wysłuchała problemów kilku kobiet, które uczestniczyły w spotkaniu. Doradziła, w co mają się ubrać, żeby czuć się atrakcyjnie i pewne siebie. Odsłoniła tematy tabu związane z modą i zdradziła, co jest modne w tym sezonie.

– W sezonie 2016 obowiązują przede wszystkim stylizacje w kolorach black and white oraz pastele. Na pewno również lata 70, frędzle, zamsz czy kuloty. Jeżeli chodzi o buty to bardzo są modne gladiatorki. Świat mody na Podkarpaciu, czy u nas w Jaśle dociera w znacznym opóźnieniu. Zupełnie inna moda jest w Warszawie niżeli u nas. Nawet jadąc do galerii widzimy, że wywieszone są zupełnie różne ubrania. W Jaśle łatwiej jest przewidzieć modę obserwując światowe trendy – mówi Magdalena Sajdak.

Jej zdaniem, stylizacja wizerunku to odkrywanie siebie, ale także wysyłanie komunikatu do świata, o tym „kim jestem, kim chcę być, jak chcę być postrzegana przez innych”.

Anna Szafarz

{gallery}galerie/16_rok/stylistka{/gallery}