niedziela, 16 czerwca, 2024

„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu- warsztaty taneczne dla młodzieży”

0
„Taniec w przestrzeni – przestrzeń w tańcu- warsztaty taneczne dla młodzieży”
Udostępnij:

O sile, słabości i relacjach międzyludzkich starały się opowiedzieć tańcem uczestniczki warsztatów tanecznych, które zostały zrealizowane w MDK w Jaśle w dniach 2 – 5 sierpnia 2021.

W intensywnym czterodniowym treningu udział wzięły: Laura Janik, Małgorzata Janik, Kornelia Kurowska, Klaudia Stasiowska, Małgorzata Dunajska, Karolina Czekaj, Marlena Dąbrowska, Julia Gondek, Oliwia Górniak, Aleksandra Leśniak, Aniela Pietrusiak i Aleksandra Dunajska. Warsztaty poprowadziły dwie tancerki i choreografki – Katarzyna Paluch i Katarzyna Myrda. 12 sierpnia w przestrzeni publicznej miasta Jasła (Park Miejski, Ogród Jordanowski i Rynek) odbyły się trzy pokazy choreografii wieńczącej warsztaty. Został także nakręcony teledysk, który można obejrzeć pod linkiem https://youtu.be/4Dw3myTCjYE

Warsztaty odbyły się w ramach zadania publicznego pn. „TANIEC W PRZESTRZENI – PRZESTRZEŃ W TAŃCU – warsztaty taneczne dla młodzieży”, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego. Projekt miał na celu aktywizację młodzieży w zakresie sztuki tańca współczesnego oraz umożliwienie jego uczestnikom prezentacji efektów swojej pracy w przestrzeni miejskiej.  Zadanie zrealizowało Stowarzyszenie Przyjaciół MDK w Jaśle FAMILIARIS wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle.

MDK w Jaśle