poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Twój wybór – twoja przyszłość

0
Twój wybór – twoja przyszłość
Udostępnij:

Każdy z nas codziennie dokonuje różnych wyborów. Jedne są ważne, inne bez znaczenia. Jeśli jednak mielibyście wybrać życie lub śmierć? Od czego miałaby zależeć taka decyzja? Na te trudne pytania szukaliśmy odpowiedzi na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 16 sierpnia br.
Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman to książka w której duże znaczenie odgrywają emocje, Być może ze względu na główną bohaterkę Mię, która jest nastolatką i według niej życie przepełnione emocjami to życie, które ma sens. Czy fantastyka może się wydawać realistyczna? Taka właśnie jest ta książka. Bo przecież nikt nie staje obok własnego ciała, kiedy jest w śpiączce, Ale czy na pewno? I skąd możemy o tym wiedzieć? Mia obserwująca świat wokół siebie, a jednocześnie leżąca na OIOM-ie wydaje się całkowicie prawdziwa i akceptujemy tę sytuację, bez zastanowienia. Jesteśmy ciekawi co wybierze, bo do niej należy wybranie życia lub śmierci. Chociaż do końca nie wiadomo jak jest naprawdę. ,,Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru, a czasem to wybór stwarza człowieka.”

Przeczytałam tę książkę w jeden, krótki wieczór. Szybko się ja czytało – orzekła Kinga.

To książka zdecydowanie nie dla chłopaków – stwierdził Maciej. – Jest zbyt chaotyczna.

A mnie się podobała ¬– odpowiedziała Weronika, a pozostałe klubowiczki ją poparły. Jednak nie potrafiły określić, co je najbardziej urzekło w tej książce.

Dyskusję o książce prowadziliśmy również w nietypowy sposób, korzystając z kart opowieści DIXIT,

Spotkanie odbyło się w Strefie Innowacji MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle