sobota, 18 maja, 2024

Wakacyjne spotkania Mistrzów!

0
Wakacyjne spotkania Mistrzów!
Udostępnij:

Mistrzowie nie odpoczywają nawet w wakacje! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczęły się wakacyjne spotkania w ramach II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Tym razem  programistyczne zagadki dzielnie rozwiązuje szóstka dzieci – Marysia, Zosia, Paweł, Damian, Patrycja i Kuba.

Za nami dwa pierwsze zajęcia 30 czerwca i 1 lipca br. Podczas pierwszych spotkań uczestnicy zastanawiali się czym jest kodowanie, jak powstają gry i skąd komputer wie jakie polecenie wykonać. – Komputer musi znać kod – powiedział Kuba. – Każde polecenie to jakiś kod, który komputer rozszyfrowuje – dodał. Mali programiści sprawdzili jakie elementy są koniecznie aby powstała gra i poznali program Scratch.

Po sprawdzeniu czym są skrypty, sceny, kostiumy i tła, dzieci zaczęły pracę nad projektem gry „Kot goni Mysz”, w którym trzeba było zaprojektować skrypty dla dwójki bohaterów, skorzystać z instrukcji warunkowych i przewidzieć, który bohater powinien poruszać się szybciej i mieć większe szanse, żeby gra była ciekawsza.

Po wspólnych naradach, burzach mózgów i testowaniu pomysłów – udało się! W każdym z sześciu projektów gra działała prawidłowo.
Stworzyłam dziś swoją pierwszą grę i czuję się z tym świetnie! – powiedziała na zakończenie Patrycja.

Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski uczą się programowania w języku Scratch. Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

MBP w Jaśle

{gallery}galerie/2015_rok/kodowanie_mbp{/gallery}