poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Warsztaty metaloplastyki

0
Warsztaty metaloplastyki

17 maja 2013 w pracowni  artysty Arama Shakhbazyana w Lisówku odbyły się warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przysieki nasz dom” i Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Artysta rzeźbiarz Aram Shakhbazyan zapoznał dzieci ze swoją twórczością oraz przedstawił kolejność powstawania pracy, od projektów po wykonanie w materiale. Uczestniczące w warsztatach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisowie miały możliwość  naszkicowania ornamentu, według wskazówek artysty oraz wykonywania motywu zdobniczego w metalu. Uczniowie poznali warsztat metaloplastyka – urządzenia i  narzędzia potrzebne do wykonywania prac. Dzieci mogły również obejrzeć  prace  projektowe znajdujące się w pracowni. Wszyscy uczestnicy otrzymali od autora reprodukcje prac wraz z podpisem.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Ludowo, smacznie i kolorowo – organizacja warsztatów i imprezy kulturalnej oraz wydanie publikacji promującej dziedzictwo kulinarne i artystyczne Gminy Skołyszyn” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w ramach Funduszu Promocji Produktu Regionalnego/Tradycyjnego/Ekologicznego w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie „Przysieki Nasz Dom” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zgodnie z umową zawartą ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/warsztaty_aram{/gallery}

Udostępnij:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj