środa, 21 lutego, 2024

Cybernetyczny obraz gwary

0
Cybernetyczny obraz gwary
Udostępnij:

W dniu 24 maja br. o godz. 11.00  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do Czytelni Głównej na spotkanie z Leszkiem Onakiem i Łukaszem Podgórni. Poeci cybernetyczni opowiedzą  o  nowoczesnych, innowacyjnych formach literackich. Przedstawią multimedialną prezentację, na której za pomocą animacji, obrazu i dźwięku zestawią ze sobą fragmenty utworów oraz zdań i form językowych zaczerpniętych z różnych gwar. Zaprezentują również działalność Fundacji Liternet, zajmującej się promocją literatury w Internecie i udostępnianiem nowych przestrzeni technologicznych dla literatury i sztuki.
Leszek Onak – internetowy wydawca, promotor nowych trendów w literaturze, kreator nietypowych przestrzeni do dyskusji. Inicjator powstania Fundacji Liternet. Współtwórca portalu Niedoczytania.pl i twórca serwisu społecznościowego dla autorów i czytelników Liternet.pl. Interesuje się nowymi mediami, internetem i net artem.

Łukasz Podgórni –  tworzy grafikę komputerową, aplikacje flashowe i obiekty literackie. W swojej twórczości wykorzystuje syntezę mowy oraz pętle audio. Sygnował manifesty poezji cybernetycznej, współtworzy związane z nią inicjatywy (http://cichynabiau.blogspot.com, http://perfokarta.net).  Autor tomików „Skanowanie balu” (2012), „noce i pętle” (2010). Wraz z Urszulą Pawlicką opracował zbiór cyfrowych adaptacji wierszy Tytusa Czyżewskiego (2012).

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawuje www.twojejaslo.pl.

MBP Jasło