niedziela, 14 kwietnia, 2024

Warsztaty z Danielem de Latourem

0
Warsztaty z Danielem de Latourem
Udostępnij:

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, 26 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty literacko-plastyczne z ilustratorem Danielem de Latourem.

Warsztaty, w których udział wzięli uczniowie z Jabłonicy, Lisowa i Skołyszyna, poświęcone były książce „Babcocha”, nominowanej kilka dni temu do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „litERAtura – teraz elit tura!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Partnerstwo dla książki”.

l4

Danielem de Latour – ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m.in. z “Misiem”, “Świerszczykiem”, ilustrował felietony w “Wysokich Obcasach”. Ma na koncie kilkanaście książek dla dzieci (m.in. autorstwa Justyny Bednarek, Henryka Bardijewskiego, czy Grzegorza Kasdepke), zilustrowany dwuczęściowy podręcznik do języka polskiego dla gimnazjum (oraz ilustracje w kilku innych wydawnictwach edukacyjnych).

GOKiCz w Skołyszynie