wtorek, 16 kwietnia, 2024

Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia

0
Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia
Udostępnij:

W dniach 25 grudnia 2014 – 1 stycznia 2015 odbędzie się II edycja Festiwalu Karpackiego  pt. Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia. Złoży się nań siedem różnorodnych stylistycznie koncertów – od tradycyjnego świątecznego kolędowania, przez lekkie wieczory rozrywkowe z jazzem czy muzyką filmową po niepowtarzalne koncerty muzyki klasycznej z udziałem znakomitych „Gości ze Świata”.
Za sprawą kunsztu artystów jak i repertuaru koncerty te zapowiadają się jako fascynujące spotkania z nieuchwytnym doznaniem piękna. Oprócz znanego z poprzedniej edycji Festiwalu pianisty i kompozytora p. Marcina Dominika Głucha jako wykonawców gościć będziemy Panów Stanisława Tomanka (I Koncertmistrza Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i koncertmistrza Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej) oraz Kamila Tomanka (pierwsze skrzypce Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej). Wszystkich trzech artystów razem będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć w finałowym Koncercie Noworocznym.

Koncerty odbywać się będą we wnętrzach zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Komborni, nawiązując do dziewiętnastowiecznej tradycji salonowego koncertowania w polskich dworach, które służyło zarówno żywiołowej zabawie jaki i kształtowaniu estetycznej wrażliwość zgromadzonej publiczności. 
Jeden z koncertów będzie koncertem charytatywnym na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Czyń Dobro mimo wszystko” . Więcej informacji oraz pełny program do zobaczenia na stronie:
http://www.dworkombornia.pl/pl/wydarzenia/1131-wieczory-muzyczne-w-dworze-kombornia

artykuł sponsorowany